• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Bylinky, se kterými určitě zhubnete

Bylinky jsou neocenitelným darem z přírody. Dokáží léčit různá onemocnění, bojují téměř se všemi obtížemi, které vás jen napadnou, blahodárně působí na náš organismus a mimo jiné, jsou také účinnými pomocníky při hubnutí. Většina bylinek dokáže zlepšit trávení a urychlit metabolismus, ale najdou se i takové, které přímo působí na tukové polštářky či které dokonce potlačují hlad. Toto jsou ony.

Kopřiva na lepší trávení

Nejsilnější bylinkou je právě kopřiva, která výrazně podporuje látkovou přeměnu a peristaltiku střev, díky čemuž urychluje trávení a tím i odvádění škodlivých látek. Kromě toho se používá i při anémii a bolestech různého druhu. Stimuluje činnost slinivky, snižuje hladinu cukru v krvi a snižuje vstřebávání cukru ve střevech. Pokud se rozhodnete pít kopřivový čaj, dělejte tak maximálně 3 týdny, s následnou měsíční přestávkou. Vyzkoušet můžete kromě čaje i pesto z kopřivy, které můžete přidat do každého pokrmu.

Heřmánek proti hladu

Vynikající bylinkou je heřmánek, který je známý tím, že dokáže utlumit hlad. Používá se také při chřipce, protože působí protizánětlivě a dezinfekčně. V rámci trávení pomáhá při trávicích potížích, uvolňuje křeče a velmi dobře brání nadýmání. Heřmánek můžete pít jako čaj nebo si z něj připravit olej a sirup.

Bazalka na odpadové látky

Bazalka je skvělá bylinka, která má vysoký podíl minerálních látek, silic, tříslovin i vitamínu C. Zlepšuje trávení, působí močopudně a účinně odstraňuje odpadní látky z těla. Bazalka snižuje pocit plynatosti a podporuje tvorbu žaludečních enzymů. Zlepšuje metabolismus a pomáhá při odbourávání tukových zásob. Nezapomeňte si ji tedy přidávat do jídla, buď ve formě pesta nebo čerstvé lístky.

Kontryhel na odvodňování

Po této bylině sáhněte v případě pokud jste nadměrně zavodnění, protože kontryhel je na to nejlepší volbou. Celkově působí na trávení a má uklidňující účinky. Podobně jako tomu je u kopřivě ani kontryhel se nedoporučuje pít dlouhodobě. Stačí když si dáte 2 šálky po dobu deseti dnů a následně si dáte měsíc přestávku.

Pampeliška na detox

Kořen pampelišky obsahuje inulin, který podporuje funkci jater a slinivky a tím snižuje hladinu cukru v krvi. Je skvělým pomocníkem při detoxikaci i hubnutí, protože je močopudná a pomáhá odstraňovat z těla nadbytek vody. Pampeliška pozitivně působí na tvorbu žluči a celkově zlepšuje metabolismus organismu. Z pampelišky si můžete připravit čaj nebo si kousky listů přidat do salátu.

Rozchodnice na nadváhu

Patří k významným urychlovačem metabolismu, díky rosavínu. Rosavín je látka, která dokáže při cvičení uvolnit mastné kyseliny z tukových zásob do krve. To znamená, že tuk se uvolní ze zásob a využije se na energii, kterou při cvičení budete potřebovat. Pozor, rozchodnice růžová je chráněna rostlina, takže si pořiďte již hotové produkty z ní a nehledejte ji v přírodě.

Pelyněk proti sladkému

Ironií je, že svou hořkou chutí dokáže blokovat chuť na sladké. Pelyněk obsahuje vysoké množství minerálů, vitamínu A a C a dokonce i jódu. Její účinek spočívá v tom, že uklidňuje žaludek, zlepšuje funkci jater a žlučníku, podporuje tvorbu žluči, odstraňuje nadýmání a plynatost a čistí střeva od parazitů. Existuje několik druhů pelyňku, nejchutnější z nich je pelyněk estragon, která má výraznou štiplavou chuť a proto se používá v kuchyni na dochucování jídel či dokonce na přípravu bylinkového másla. Z pelyňku si můžete připravit i čaj, i když jeho hořká chuť vás od pití může odradit. Zmírnit se dá medem.

H9: Přírodní zeštíhlující čas

Budeme potřebovat:
• 4 díly listů maliny
• 4 díly listů břízy
• 3 díly květu švestky
• 2 díly zlatobýlu
• 1 díl šipek
• 1 díl měsíčku lékařského

Postup:
Do šálku nasypeme lžíci této směsi a necháme louhovat 10 až 15 minut. Čaj by se měl pít neslazený, ale je možné si jeho chuť vylepšit lístky máty. Med nepřidávejte. Tento vynikající čaj pijte až 5-krát do dne, samozřejmě v kombinaci s pohybem a kvalitní stravou.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě