• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Zdravé a nezdravé nápoje, jejich vliv na hubnutí a na co si dát nejvíce pozor

nezdravé nápoje

Na metabolismus, trávení, spalování tuků, chuť k jídlu a tedy komplexně na hubnutí mají velký význam všechny nápoje, které pijete. Některé jsou zdravé, například jogurtové, zeleninové a ovocné, jiné ne, hlavně alkoholické a energetické.

Význam tekutin v těle a na hubnutí

Význam tekutin v organismu nejlépe ilustruje fakt, že 60 až 70% objemu těla u dospělého člověka tvoření voda. I proto je třeba během dne přijmout 1,5 až 2,5 litru tekutin v závislosti na venkovní teplotě, fyzické námahy, věku nebo trávení.

Samotné tekutiny jsou potřebné pro řadu oblastí:

  • mají význam pro pokožku, vlasy, a nehty, svalstvo a pohybový aparát, srdce a krevní oběh a samozřejmě i pro trávicí systém a vylučování
  • díky tekutinám máte dostatek energie, dochází ke zmírnění únavy a vyčerpání a hlavně při fyzické aktivitě a sportování jsou nezbytné
  • z hlediska hubnutí jsou pravidelný pitný režim a doplňování tekutin nezbytné pro správnou funkci metabolismu, čili pro látkovou přeměnu
  • pití má význam i pro nervové a psychické funkce a pro mentální vitalitu, pomáhá proti bolestem hlavy, na lepší soustředění a na paměť

Voda a tekutiny mají smysl pro zachování správné funkce trávicího systému i střev, stejně tak jsou důležité pro lepší využití tuků a tukových zásob, pomáhají tělu i na zbavování se škodlivých a toxických látek. Zrychlení metabolismu, což je také výsledek pravidelného pití, má význam i proti zadržování vody v těle.

Zdravé nápoje, které vám pomohou na hubnutí

Pitný režim je tedy důležitý pro několik oblasti fungování lidského těla, ale ne všechny na první pohled zdravé nápoje jsou pozitivní i pro hubnutí a jeho oblasti. Proto je třeba si vybírat, co budete během dne pít a v jakém množství.

Na hubnutí jsou nejlepší tyto nápoje:

Čistá voda: Z pohledu hubnutí, metabolismu a trávení ještě nikdo nevymyslel lepší nápoj, jako obyčejnou čistou vodu. Ta obsahuje všechny potřebné živiny i stopové prvky pro správné fungování organismu a pro činnost všech soustav. Někdy si ji můžete ozvláštnit kouskem citronu či melounu na lepší trávení.

Zelený čaj: Druhým typem nápoje, který byste měli zařadit do svého pitného režimu, je zelený čaj. Ten nabízí oproti jiným čajem vhodnější složení právě pro optimalizaci a také pro udržení hmotnosti. Obsahuje totiž hodně antioxidantů a polyfenolů, které pomáhají na spalování tuků a metabolismus.

Černá káva: Všeobecně známým stimulantem trávení, ale hlavně metabolismu a lepšího spalování kalorií, je černá káva. Musí však jít o kvalitní a čerstvě umletou kávu, která obsahuje největší koncentraci tělu prospěšných látek. Obsahuje mnoho antioxidantů působících na ochranu buněk.

Kefír: Tento nápoj, který je známý také u nás, pochází originální z Kavkazu a je výborným prostředkem na střevní mikroflóru a zlepšení trávení. Pomáhá proti nadměrnému přemnožení kvasinek a bakterií v trávicí soustavě a nepřímo i na spalování cukrů, tuků a nadbytečných kalorií.

Zeleninové nápoje: Zelenina je velmi známým prostředkem na hubnutí a to platí i o zeleninových nápojích, nejlépe s využitím vody jako jejich základu. Do ní můžete přidat hlavně rajčata, okurky, listy špenátu, chia semínka nebo i mandle. Alternativou vodového základu je mandlové mléko.

Ovocné nápoje: Kombinace vody a ovoce je nejlepším možným základem pro ovocné nápoje podporující hubnutí. Takto si umíte udělat doma například osvěžující nápoje na léto sestávající z jablek, jablečného octa, citrusových plodů, melounu, borůvek, brusinek, malin, banánů nebo třešní.

Kořeněné nápoje: Na hubnutí, termogenezi a lepší spalování kalorií vám pomůže i koření, které můžete také využít v nápojích. Zkombinovat můžete kurkumu, skořici, bazalku, zázvor nebo i chilli, pokud máte rádi štiplavou chuť. Koření můžete přidat do vody i ovocných šťáv s medem.

Nezdravé nápoje, kterým je lepší se vyhnout

Kromě zdravých typů nápojů a tekutin, které vám pomohou rozjet metabolismus a jsou pozitivní iz hlediska živin, vitamínů a stopových prvků, existují i ​​více typů takových, které mají negativní vliv na hubnutí i zdraví.

Vyhnout se třeba hlavně následujícím:

Energetické nápoje: Přestože kofein je pro metabolismus a hubnutí stimulační látkou a je také základní složkou energetických nápojů, jejich problém je, že ho obsahují až nezdravé množství. Stejně tak mají příliš mnoho cukru, kalorií a mohou způsobit i vážnější kardiovaskulární problémy, hlavně se srdcem.

Alkoholické nápoje: Alkohol je považován za nezdravý a to nejen z pohledu hubnutí. Pivo obsahuje například hodně fytoestrogenů, což je pro muže škodlivé, víno pomáhá jen ve velmi omezeném množství a tvrdý alkohol dokonce organismus obírá o vitamíny, minerály a má velkou kalorickou hodnotu.

Slazené a ochucené nápoje: Do kategorie nezdravých nápojů, které obsahují hodně cukru, syntetických látek, barviv a příliš mnoho kalorií, patří i známé limonády, kolové nápoje, slazené džusy nebo ochucené vody. Mnoho lidí si myslí, že pokud sáhne po light verzích bez cukru, je to v pořádku, ale ani ty nejsou prospěšné.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě