• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Toto jsou nejlepší cviky na hubnutí břicha pro začátečníky, muže i ženy

cviky na bricho

Břicho patří mezi ty části těla, kde si organizmus obvykle nejvíce ukládá tukové zásoby a právě proto se i většina lidí zaměřuje při hubnutí na cvičení z břicha. Věc, která je na první pohled jednoduchá, ale má i svá úskalí.

Proč je cvičení na hubnutí nejlepší

Cvičení je z hlediska hubnutí jeho nezbytnou součástí, protože se jedná o velmi intenzivní fyzickou aktivitu důležitou pro metabolismus a spalování tuků. Pokud však jde o cvičení břicha, pro hubnutí je třeba zaměřit se na maximální efektivitu.

Navíc, cvičit jen cviky na břicho za účelem hubnutí není možné, na odbourání tukových zásob je třeba komplexní cvičení. To by mělo zahrnovat střídání procvičování různých partií těla a zároveň i pravidelný pohyb obecného typu, například běh, chůzi, plavání či kolo. Teprve tehdy vám mohou specializované cviky na břicho viditelně pomoci.

Při cvičení obecně je třeba dodržet i tyto zásady:

  • základem jakéhokoliv cvičení na hubnutí je provádění tzv. kardio cviků a to alespoň 60 minut za den, ideálně s opakováním 3 krát za týden
  • cvičení by mělo být s vysokou intenzitou, optimální je však mít při něm puls nejvýše 70% z maximálního možného pulsu, který víte dosáhnout
  • důležitá je pravidelnost, cvičení je vždy dlouhodobou záležitostí a počítejte s tím, že pokud chcete zhubnout, musíte vytrvat i několik měsíců
  • nezbytným předpokladem je vybrat si kombinaci cviků na hubnutí, ale i na formování konkrétních svalových partií, to se týká i břicha

Pokud vám jde o snížení objemu pasu, kombinace cílených cviků na břicho, obecných cviků s vysokou intenzitou a se zaměřením na kardiovaskulární soustavu a pravidelného pohybu v podobě běhu či chůze je to nejlepší, co můžete udělat.

Speciálně na břicho by se měly zaměřit muži s obvodem pasu nad 100 cm a ženy s obvodem nad 88 cm. Chcete-li snížit objem uloženého tuku na břiše, musíte cvičit hlavně intenzivně a delší dobu v rámci jednoho cvičení, pokud chcete naopak po snížení objemu již formovat břišní svaly, třeba provádět méně sérií a s pomalejším opakováním cviku.

Ověřené cviky na hubnutí a formování břicha

Na břicho a břišní partie existuje poměrně velké množství různých druhů cviků a cvičení. Ne všechny vám ale pomohou ke snížení objemu této svalové partie, případně na vyformování břišních svalů a na ploché břicho.

Zde jsou tipy na nejvíce efektivní cviky na břicho:

Sed-leh: Asi nejznámějším cvikem na břišní svalstvo jsou tzv. sklapovačky. Aby vám však na formování břicha opravdu pomohli, musíte je dělat technicky správně. Kolena ohněte do úhlu 90 stupňů, nohy ať se o nic neopírají a při zvedání třeba zapojovat hlavně břišní svaly, ne stehna či boky.

Přítahy kolen: Efektivním cvičením na spalování tuků v břiše jsou přítahy kolen. Sedněte si na lavičku a rukama se přidržte jí boků nebo zadní hrany. Nohy natáhněte do vodorovné polohy a následně je spolu s pokrčením kolen přitahujte k hrudníku. I zde je třeba procítit hlavně břišní svalstvo.

Sklápěčky: Tento cvik je podobný břišákům, ale zapojují se do něj více i nohy a tudíž je formování břišních svalů ještě efektivněji. Lehněte si zády na podložku a najednou začněte zvedat nohy i ruce nahoru a směrem k sobě. Při zvedání se snažte co nejvíce ohnout hlavně svaly břicha.

Dřepy v leže: Na břišní svalstvo a na efektivní spalování kalorií vám mohou pomoci i speciální dřepy. Lehněte si břichem na zem, jako když jdete dělat standardní kliky, zvedněte se rukama do vyšší polohy a začněte intenzivně obě nohy skokem přesouvat pod hrudník a zpět do přímé polohy.

Další zásady pro štíhlou postavu a břicho

Kromě cvičení je důležité pro zhubnutí z břicha a pro udržení optimální hmotnosti dodržovat i další zásady životosprávy a životního stylu. Jejich plusem je, že vám pomohou nejen na hubnutí, ale hlavně na zdravé fungování.

Nejvíce se zaměřte na tyto 4 pravidla:

Jídelníček: To, co jíte, má největší vliv na to, jak vypadá celé vaše tělo a samozřejmě i břicho. Omezit třeba příjem jednoduchých cukrů, trans-mastných tuků a soli naopak zvýšit třeba příjem bílkovin a vlákniny. Soustřeďte se zejména na ovoce, zeleninu, luštěniny, ořechy, ryby a cereální potraviny.

zdravé stravování

Pitný režim: Pro metabolismus je alfa a omega pitný režim. Vyhýbejte se však slazeným a syceným nápojům, které obsahují velké množství kalorií, ty do zdravého pitného režimu určitě nepatří. Nejlepší je čistá voda, případně voda s ovocem, pijte ji po 1 až 2 dcl pravidelně alespoň každé dvě hodiny.

pitný režim

Pohyb po celý den: Kromě cíleného cvičení podle tréninkového plánu je nezbytné, aby byl váš organismus v pohybu po celý den. Pomáhá to na kontinuální odbourávání a spalování přijatých kalorií. Kde se dá, tam všude jděte pěšky a pokud máte sedavé zaměstnání, dělejte si přestávky.

nordic walking

Omezení špatných vlivů: Abyste zhubli, nebo abyste znovu nepřibrala, je důležité mít správný a zdravý metabolismus. Na ten ovlivňuje i množství negativních faktorů, například kouření, nedostatek spánku či stres. Snažte se proto z dlouhodobého hlediska vliv všech těchto činitelů minimalizovat.

spánek a odpočinek

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě