• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Proč je pevná vůle pro hubnutí důležitá a 7 rad, jak si ji vybudovat a zlepšit

pevna vule

Pro hubnutí, ale i pro zdravý životní styl, je nezbytné nejen to, co jíte nebo jak často máte pohyb, ale především pevná vůle. Od toho, jakou máte vytrvalost při překonávání překážek, totiž závisí úspěch či neúspěch. Zde je 7 rad, jak ji budovat a zlepšovat.

Co je pevná vůle a co znamená v praxi pro hubnutí

Pod pojmem pevná vůle se chápe souhrn několika projevů a hlavně charakterových vlastností, jejichž výsledkem je dodržování stanovených cílů. Pevná vůle je důležitá samozřejmě nejen pro hubnutí, ale celkově iv běžném v životě.

Mezi nejdůležitější vlastnosti, které ji charakterizují, patří:

  • sebekontrola, čili schopnost kontrolovat a případně potlačit u sebe i ty reakce nebo touhy, které jsou spíše spojovány s impulzivním a emocionálním jednáním
  • disciplína, což je zase vlastnost typická pro dodržování stanoveného harmonogramu a to i tehdy, jde-li o na první pohled stereotypní činnosti, které se příliš často opakují
  • trpělivost, která chybí mnoha lidem a která je nejčastěji zdrojem ztráty nastaveného směru, jde o vůli počkat si na výsledky i když trvají delší dobu

V případě hubnutí jsou všechny tyto charakteristiky využitelné především nejen na nastavení správného směru životosprávy, pravidelného cvičení a pohybu nebo omezení negativních vlivů a faktorů životního stylu, ale hlavně na jeho dlouhodobé působení. Právě to je alfa a omega úspěchu při snížení hmotností a následně při jejím udržování.

Ověřené tipy a rady, jak pevnou vůli budovat a zlepšovat

Tak, jako cokoli jiného, ​​i pevnou vůli je třeba budovat a postupně zlepšovat, nepůjde to však rozhodně samo od sebe. Naštěstí existuje řada ověřených rad, tipů a prostředků, jak na to, stačí se tedy držet pouze zkušeností těch co již tyto možnosti zkusili.

Zde je 7 nejlepších věcí, které můžete udělat:

Cíl: To, bez čeho se neobejdete ani jednu jedinou minutu, je přesný cíl. Pokud nemáte cíl, nemůžete budovat pevnou vůli, protože ta je přímo navázána na to, abyste věděli, co chcete dosáhnout a kam jdete.

V případě hubnutí je důležité, aby byl cíl zcela exaktní. Pokud chcete zhubnout nějaký počet kilogramů, přesně to specifikujte. Samozřejmě, dosáhnete to zlepšením životosprávy a tím se zlepší váš zdravotní stav, ale to se nedá kvantifikovat.

Přesný plán: Druhým důležitým pravidlem, které dokáže budovat a posilovat vaši pevnou vůli, je stanovení přesného plánu. Krok po kroku si třeba vypracovat, jaké máte dílčí úkoly a dílčí cíle.

V případě hubnutí je nejlepší udělat si časový harmonogram, který bude zahrnovat postupné snižování hmotnosti, ale například i dílčí úkoly typu omezení nějakého zlozvyku či změnu v jídelníčku. Krok po kroku.

Informovanost: Pokud chcete pokračovat ve svém plánu, je nezbytné mít maximální množství informací. Na základě nich si víte stanovit nejen přesný a hlavně realistický cíl, ale stejně tak i postupovat při plánování.

Dostatek informací je nejlepší možnou prevencí před tím, abyste zažili zklamání, například z nějaké nenaplněné úlohy. Vše, co si v souvislosti s hubnutím naplánujete, vždy dobré zvažte a informujte se o tom.

Pohoda: Napjatost, strach, stres z něčeho, to jsou věci, které přirozeně ovlivňují člověka a mohou výrazně oslabit jeho pevnou vůli. Možná to znáte z práce a při plnění pracovních úkolů, takže víte, o čem je řeč.

V tomto ohledu je proto pohoda a minimalizace negativních stresových faktorů velmi důležitá pro dosahování progresu při hubnutí. Zároveň, pokud budete v pohodě a budete mít dobrou náladu, lépe udržíte stanovený kurz.

Izolování negativních pohledů: Znáte nebo máte ve svém okolí ten typ lidí, kteří vám budou říkat, že se něco nedá? Pokud ano, tak na nich rovnou zapomeňte a snažte se být s nimi v kontaktu co nejméně.

Tito lidé jsou totiž již ze své podstaty pesimisté a negativisté. Asi znáte to rčení, že dokola opakovaná lež se stane pravdou, takže i dokola opakované negativní pohledy mohou ohrozit pevnou vůli, jakkoli silnou.

Vizualizace: Pod tímto pojmem třeba chápat představivost, čili schopnost si představit například konečný cíl, především však ty dílčí cíle. Pomáhá to lepšímu plánování i dosahování úkolů.

Navíc představa úspěchu je mimořádně pozitivním vlivem pro neustálé zlepšování pevné vůle. Lidský mozek funguje na tom, že si musí představovat něco konkrétního, zkuste to například se svým novým tělem po zhubnutí.

Pravidelnost a opakování: Poslední zásadou, která udržuje pevnou vůli ve střehu a neustále ji obnovuje, je pravidelnost a opakování. Jde o různé činnosti, ať už související s pravidelným vstáváním nebo usínáním.

Také je pravidelnost důležitá z hlediska cvičení a pohybové aktivity. Vše, co se opakuje pravidelně, se stává zvykem a vyžaduje si to pak méně „nucení se“ ze strany mozku. Pevnou vůli budete zatěžovat o něco méně, pokud se věci stanou zvykem.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě