• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Nedaří se vám shodit hmotnost? Toto jsou největší a nejčastější chyby při hubnutí

kedy je najlepšie chudnúť

Začali jste diety, cvičit a dodržovat některé další rady, které by vám měly pomoci zhubnout, ale výsledek stále nepřichází. Důvodem je, že hubnutí jste nepoňali jako komplexní změnu, ale také to, že opakujete tytéž chyby.

Jak funguje hubnutí

Pod pojmem hubnutí si mnoho lidí představí omezení příjmu potravin, cvičení nebo upřednostňování různých „light“, nízkotučných nebo „sugar free“ potravin a nápojů. Nic však není vzdálenější realitě, ačkoliv je pravda, že částečné omezení jídelníčku, více pohybu a omezení některých sladkostí a slazených nápojů jsou pozitivní.

Hubnutí je však hlavně o těchto dvou principech:

  • prvním je kontrola rozdílu mezi příjmem a výdejem energie, protože pokud chcete snížit hmotnost a hubnout, musíte více energie vydat, jak přijmout
  • druhým je komplexní a kompletní změna způsobu života, životosprávy, životního stylu, stravování a trávení času, ať už během dne nebo v noci

Ačkoliv hubnout se dá různými způsoby a s využitím různých postupů a technik, nejefektivnější hubnutí je takové, které je zaměřeno komplexně na zdravější životní styl. Tehdy přijde ke snížení hmotnosti automaticky a dlouhodobě.

Pokud chcete zhubnout, neměli byste se proto držet pouze některých jednotlivých rad nebo doporučení zaměřených pouze na konkrétní oblast, například stravování či cvičení. Vždy je třeba zkombinovat opatření a změny různého charakteru tak, abyste dosáhli celkovou změnu ve vašem životě. Budete nejen hubenější, ale hlavně zdravější.

Jak hubnutí nefunguje a nejčastější chyby při něm

Mnoho lidí si myslí, že hubnutí je o tom, jak co nejdříve shodit co nejvíce kilogramů a dosáhnout snížení hmotnosti. Tomuto stavu podřídí všechno, i své zdraví. Navíc udělají to nesprávným, riskantním a nebezpečným způsobem.

Zde jsou chyby, které se v této souvislosti objevují nejvíce:

Nesprávný cíl: Většina lidí dělá chybu už hned na úvod a to při motivaci ve formě cíle. Nejčastěji jsou dva extrémy a to buď absence jakéhokoliv přesného cíle, nebo naopak, příliš extrémní cíl, snížení hmotnosti až na nereálnou úroveň. Problémem může být i absence průběžných cílů.

Drastická dieta: S hubnutím se v mnoha případech spojuje nějaká dieta a její dodržování. Nejčastěji jde o diety s vyloučením nebo s upřednostněním nějakého typu živin, případně s radikálním omezením příjmu kalorií. Takovým způsobem je však hubnutí jen dočasné a po skončení se dostaví tzv. JOJO efekt.

Excesivní cvičení: Priam smrtelnou kombinací pro zdraví je, pokud se k zmiňovanému omezení potravin nebo k dietě přidá nadměrné cvičení ve snaze co nejvíce snížit hmotnost a to v co nejkratším čase. Výsledkem je vyčerpání organismu, velký hlad a po příjmu stravy ukládání živin do zásoby.

Chyby při stravování: Abyste mohli hubnout, je důležité nejen to, co jíte, ale i to, jakým způsobem to jíte. Mezi nejčastější chyby, které dělá mnoho lidí, patří úplné vynechání snídaně nebo večeře, méně časté stravování ve větších porcích, dojídání po jiných členech rodiny nebo jedení ve stresu.

Problémy pitného režimu: Pro metabolismus je důležitá nejen konzumace potravin, ale i pití tekutin. Zde bývají nejčastěji chyby ohledně množství, kdy je tekutin málo a nestačí to tedy na udržování metabolismu, ale i ohledně složení, kdy absentuje čistá voda a naopak, pijí se energetické nápoje.

Přílišná přísnost: přísnost a disciplína jsou pi hubnutí velmi důležité, ale všeho moc škodí. Dělat z jednoho koláčku nebo kousku pizzy jednou za čas tragédii a stresovat se tím, to je nesprávná cesta, která může později vést k demotivácii. Lepší je si dopřát jednou za čas sv. cheat day a občas tu přísnost zvolnit.

Zjednodušení: Druhým extrémem je naopak příliš časté a přílišné zjednodušení. To se týká jak cvičení, například vynechání některých cviků, sérií, opakování nebo jejich nedokonalé provedení, jakož i životosprávy a životního stylu. Pravidla, které jste si na úvod stanovili, dodržujte na 100%.

Nedostatek pohybu: Tak, jak je problémem nadměrná fyzická aktivita, která vyčerpává organismus a ten nemá kdy zregenerovat, je problémem a častou chybou i její nedostatek. Málo pohybu, hlavně toho pravidelného a dlouhodobého, způsobuje problémy s nedostatečným spalováním tuků i s metabolismem.

Zapojte i podpůrné přípravky

Chcete-li podpořit své hubnutí, kromě toho, že se musíte vyvarovat chyb zmíněných výše, byste se měli snažit io stimulační a proaktivní řešení pro efektivnější hubnutí. Jedním z nich jsou i speciální podpůrné přípravky.

Nemělo by se však jednat o různé „zázračné pilulky“, které slibují nemožné, ale spíše o ověřené přípravky, které budou působit přirozeně na metabolismus, trávení, spalování tuků nebo snižování chuti k jídlu. Přesně tak, jak funguje například i značka eSlim®, která nabízí právě takové komplexní působení.

Navíc, na rozdíl od mnoha konkurenčních produktů, jsou tabletky eSlim® založeny na přirozených a přírodních látkách, ať už jde o rostlinné extrakty, vitamíny, aminokyseliny a podobně. Díky tomu jde o účinný produkt s možností dlouhodobého užívání.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě