• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Které nezdravé potraviny při hubnutí vynechat a co způsobuje nezdravé stravování?

nezdravé potraviny

Co jsou nezdravé potraviny a co způsobuje nezdravá strava?

Nezdravé potraviny jsou potraviny s vysokým obsahem kalorií a nízkým obsahem zdravých a podstatných výživných látek typu vitamíny, minerály, aminokyseliny, zdravé tuky a bílkoviny. Jejich složení tak pro organismus nemá téměř žádný přínos.

Tyto potraviny obsahují nezdravé živočišné tuky, nadměrné množství rafinovaných cukrů a vysoké množství soli. Jejich konzumace může mít negativní účinky nejen na hmotnost, ale obecně na celkové zdraví. Nezdravá strava je bohatá na kalorie a chudá na výživné látky, což způsobuje přibírání a zhoršuje energetický metabolismus.

Navíc nezdravé potraviny mohou zpomalit metabolismus, zhoršit trávení a střevní mikroflóru, oslabit imunitní systém, způsobit únavu a snížit výkon.

Nadměrná konzumace rafinovaných cukrů a nasycených tuků s sebou přináší také příliš mnoho nevyužitelných kalorií. To má vliv na jejich efektivní spalování, což může následně vést k nadbytečnému ukládání tuků a tedy k přibírání na váze.

Nedostatek prospěšných živin a vysoká přítomnost škodlivých látek v potravinách má také obecný vliv na zdraví. Zvýšený cholesterol, zhoršený krevní oběh, problémy s krevním tlakem, horší trávení, riziko zažívacích onemocnění, snížená výkonnost, ohrožení zdraví a srdeční funkce či únava jsou pouze špičkou ledovce těchto vlivů.

Nezdravé potraviny, jídla a nápoje nevhodné pro hubnutí

V dnešním uspěchaném světě, kde je pokušení nezdravých potravin a jídel na každém rohu, je třeba si speciálně připomenout ty, které jsou nejvíce škodlivé.

Těmto byste se měli, pokud chcete hubnout, vyhnout:

Polotovary: Částečně i zcela zpracované potraviny ve formě konzervovaných, zmražených či chlazených produktů musíte z jídelníčku vyhodit ihned. Jejich nutriční hodnota je nízká a mohou obsahovat velké množství přidaného tuku, soli a kalorií, což je činí nezdravými. Také mohou způsobit alergické reakce nebo dlouhodobé trávicí potíže.

Fast food: Fast food je typ potravin, které jsou charakterizovány vysokým obsahem tuku, soli a prázdných kalorií. Chybí v nich potřebné živiny, jako jsou vitamíny, minerály a vláknina. Jejich častá konzumace vede k nadváze, vysokému krevnímu tlaku, riziku srdečních onemocnění, cukrovce, zvýšenému cholesterolu a zejména k ukládání tuků.

Sladkosti: Mezi opravdu nezdravé potraviny patří i sladkosti, které jsou známé svým vysokým obsahem jednoduchých cukrů, kalorií a nízkou výživovou hodnotou. Jejich nadměrná konzumace vede k rychlému zvýšení tělesné hmotnosti a riziku vzniku obezity a cukrovky. Navíc mohou mít negativní vliv na energii a soustředění.

Slané pochutiny: Slané pochutiny mají také negativní vliv na hubnutí a to hned z více důvodů. Obsahují vysoké množství soli, což může způsobit zadržování vody a nadýmání, také obsahují spoustu nezdravých tuků a jsou velmi bohaté na prázdné kalorie. To vše se odrazí na metabolismu i zvýšeném ukládání tuků v těle.

Tučné maso a uzeniny: Vepřové, hovězí i zvěřinové maso, zvláště pokud jde o smažení nebo pečení, patří k nezdravým typům potravin. Pozor dejte na salámy, klobásy a uzeniny, které mají mnoho nasycených tuků, kalorií, solí a konzervantů. Jejich konzumace přispívá k nadváze, riziku srdečních onemocnění a zvýšenému cholesterolu.

Bílá mouka: Bílá mouka je používána v mnoha potravinách, pečivem počínaje až po těstoviny a pizzu konče. Chcete-li zhubnout, je lepší se jí vyhnout, obsahuje vysoké množství sacharidů a příliš málo vlákniny. Nadměrná konzumace potravin s jejím obsahem ovlivňuje negativně hladinu cukru v krvi a způsobuje únavu.

Smažená jídla: Nejen nevhodným výběrem surovin, ale také nevhodným způsobem úpravy můžete ohrozit hubnutí. Bez ohledu na to, o jakou potravinu půjde, rozhodnete-li se ji péct, grilovat nebo smažit na rostlinném oleji, sádle či másle, koledujete si o problémy. Nejen s hmotností, ale také zdravím srdce, cév a trávicí soustavy.

Kupované sušené ovoce: Ovoce je zdravé, ale existuje jedna výjimka a tou je to sušené. Obsahuje totiž přidaný cukr a vyšší koncentraci kalorií v porovnání s čerstvým. Je chudé na vlákninu, zato jsou v něm chemické látky, stabilizátory a konzervanty. Pokud už chcete mít sušené ovoce, to nejzdravější si připravíte doma.

Ovocné jogurty, majonéza a tatarská omáčka: Možná jsou chutné, ale i tyto potraviny byste si měli dobře promyslet. Ovocné jogurty obsahují přidaný cukr, což zvyšuje jejich kalorickou hodnotu a podporuje ukládání tuků. Ještě bohatší na tuky a kalorie jsou majonéza a tatarská omáčka, ačkoli je pravda, že obsahují dost bílkovin.

Alkohol a energetické nápoje: Pokud jde o nápoje, nejvíce nezdravým nejen pro hubnutí je alkohol. Má mnoho kalorií a málo živin, což znamená, že přispívá k přibírání a znemožňuje hubnutí. Energetické nápoje obsahují velké množství cukru a stimulantů, které mohou zvýšit chuť k jídlu a současně narušují funkce srdce a nervů.

Slazené limonády: Velké množství přidaného jednoduchého cukru obsahují i různé limonády, ať už colového nebo jiného typu. Mají vysokou kalorickou hodnotu, málo nebo žádné živiny, nepříznivě ovlivňují hladinu cukru v krvi a obvyklé jsou i velmi sycené. To neprospívá metabolismu, trávení a už vůbec ne hubnutí.

Které potraviny jsou vhodné a zdravé a jak podpořit hubnutí?

Při hubnutí je důležité nejen vynechat nezdravé potraviny, ale zaměřit se ve svém jídelníčku i na ty zdravé. Mohou pozitivně ovlivnit nejen tělesnou hmotnost, ale celkově i zdraví, včetně fungování srdce, nervového systému a svalstva.

Mezi zdravé potraviny a zásady stravování patří:

Ovoce a zelenina: Zřejmě nejvíce zdravými potravinami při hubnutí jsou ovoce a zelenina. Jsou plné vitamínů, minerálů a vlákniny, což podporuje trávení i metabolismus. Z ovoce doporučujeme jahody, jablka, grapefruity a maliny, ze zeleniny zvolte špenát, brokolici, rajčata a papriku. Mají nízký obsah kalorií a mnoho živin.

Ryby a mořské plody: Skvělým zdrojem kvalitních bílkovin, omega-3 mastných kyselin a minerálů jsou právě ryby a dary moře. Do svého jídelníčku byste měli zařadit lososa, sardinky, tuňáka či pstruhy, z mořských plodů jsou nejlepší ústřice, krevety a mušle. Kromě živin mají význam i pro spalování tuků a minimum kalorií.

Ořechy a semínka: Ořechy a semínka jsou skvělým doplňkem stravy při hubnutí. Jsou bohaté na zdravé omega kyseliny, vlákninu a zejména aminokyseliny a minerály, které prospívají svalům, metabolismu a pro správné hospodaření s energií. Nejlepší jsou mandle, kešu, lískové a vlašské ořechy a slunečnicové a také lněné semínka.

Libové maso: Pro ty, kteří se snaží zhubnout a zároveň posílit své svaly a kondici, je libové maso nenahraditelné. Obsahuje vysoký podíl bílkovin pro budování svalové hmoty a udržování sytosti. Doporučujeme vám kuřecí prsa, krůtí maso a hovězí maso s nižším obsahem tuku, jsou bohaté na železo, zinek i vitamíny B.

Pravidelné a menší porce: Kromě potravin je pro hubnutí důležitý i způsob stravování. Jeho základem by měly být pravidelnost a správné velikosti porcí. Jíst byste měli častěji, ideálně 5 až 6 menších jídel denně, aby se udržela stabilní hladina energie, metabolismu a nasycení. Vyhýbejte se hladovkám nebo vynechávání jídel.

Voda jako základ pitného režimu: Změny je třeba provést i v pitném režimu. Voda by měla být jeho základem, neboť hydratuje tělo a podporuje metabolismus, zatímco šťávy obsahují vitamíny a minerály potřebné pro zdraví. Mezi nejhodnotnější patří pomerančová a grapefruitová šťáva a zeleninové šťávy ze špenátu a mrkve.

Dostatek pohybu i spánku: Pravidelná fyzická aktivita je při hubnutí základem výdeje energie a kalorií a může spálit ty, kterých je v potravině příliš, jakož i ty, které jsou již v těle uloženy. Zkombinujte přirozený typ pohybu, například chůzi, se sportem na kondici typu běh a plavání a intenzivní HIIT trénink se silovým na svalstvo.

Doplňky výživy: Přírodně a přirozeně podpořit metabolismus, spalovat tuky, snížit pocity hladu a zlepšit kondici? Doplňky s komplexním přírodním složením jsou užitečným nástrojem při hubnutí a to po více stránkách. Jsou dostupné volně, mají formu tablet a kapslí pro snadné dávkování a umíte je užívat dlouhodobě.

Nejčastější dotazy o nezdravých potravinách a stravování

Témata o nezdravých potravinách, ale také o důsledcích nezdravého stravování, přinášejí řadu otázek, na které se hledají odpovědi. Pojďme se podívat na některé z těch nejčastějších, které se muži i ženy ptají v online diskusích.

Toto jsou ty dotazy, které se rozebírají asi nejvíce:

Jak nebo podle čeho rozpoznat nezdravé potraviny?

Nezdravé potraviny poznáte poměrně jednoduše. Prohlédněte si jejich složení a zkontrolujte množství kalorií, tuků, cukrů, soli a sodíku. Nezdravé potraviny mají často vysoký obsah právě těchto složek. Varovným signálem jsou i vyšší obsah umělých barviv, příchutí, stabilizátorů a konzervačních látek, které zpomalí metabolismus.

Jaké jsou důsledky nadměrného příjmu nezdravých potravin?

Nadměrný příjem nezdravých potravin neovlivňuje pouze hubnutí, ale celkově zdraví. Mezi nejčastější negativa patří nárůst tělesné hmotnosti, riziko obezity nebo nadváhy a metabolický syndrom. Kromě toho přispívá nezdravá strava ik vysokému krevnímu tlaku, onemocněním srdce, zvýšenému cholesterolu a způsobuje cukrovku.

Co by mělo být hlavním kritériem při výběru potravin?

Při výběru potravin je zaměřte na jejich výživovou hodnotu. Mezi zdravé potraviny na hubnutí patří ty bohaté na bílkoviny, zdravé omega tuky, vlákninu, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Nejlepší jsou čerstvé a syrové potraviny, pokud jde o tepelnou úpravu, dejte přednost vaření, dušení a pečení na zdravém oleji.

Jak ovlivňují hubnutí nápoje a pitný režim?

Zásadně a to hned z více důvodů. Nezdravé nápoje mají obvykle mnoho kalorií, cukru a obtížně stravitelných látek, které významně zatíží trávicí soustavu, zpomalí metabolismus a kalorie v nich se nedokážou účinně přeměnit na energii. To přispívá k jejich ukládání do tukových tkání a současně se narušuje zdravá hladina cukru v krvi.

Pomohou mi zhubnout doplňky výživy i bez stravy?

Doplňky výživy samy o sobě nepomohou zhubnout, pokud se nezdravě stravujete. Je nezbytné, abyste měli vyváženou a zdravou stravu. Nicméně, správně vybrané doplňky výživy mohou efektivněji podpořit hubnutí tím, že výrazně podporují spalování tuků, zvyšují metabolické činnosti, snižují hlad a zlepšují efektivitu trávení.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Každý přistupuje k hubnutí individuálně, ale některé faktory, například zdravé potraviny, mají univerzální účinek. Bez ohledu na to, jaká bude vaše cesta k úspěchu, můžete podpořit snížení hmotnosti, metabolismus i spalování tuků přes doplňky.

Mají přírodní složení a tedy i přirozené účinky:

  • kombinace bylinných extraktů a aminokyselin redukuje chuť k jídlu a pocity hladu a tak zabraňuje přejídání a nadměrnému příjmu kalorií
  • přírodní a rostlinné spalovače tuků na druhou stranu stimulují spalování tuků, včetně spalování již uložených tukových zásob na těle
  • komplexní přírodní složení posiluje důležité metabolické procesy, redukuje ukládání tuků a urychluje trávení i celý metabolismus
  • několik složky doplňků napomáhají snížit únavu, zvýšit fyzický výkon a kondici, zlepšit regeneraci po tréninku a zmírnit vliv stresu na tělo

Přírodní doplňky mají mnoho výhod v porovnání s jejich syntetickými variantami, přičemž nejvíce se to projeví v přirozeném a bezpečném působení bez obav vážnějších rizik, vedlejších účinků a kontraindikací. Jejich složení je samozřejmě ověřeno, jsou schváleny Úřadem veřejného zdravotnictví a užívání je možné i více měsíců.

eSlim® speciálně pro hubnutí a pro spalování kalorií

Přestože na trhu je více různých doplňků na hubnutí jeden z nich vyčnívá svým složením a tedy i účinky. Jedná se o značku eSlim®, která je na trhu již 5 let.

Spojuje cenovou dostupnost, komplexní složení z bylin Divoký pomeranč, Guarana, Zelený čaj, extraktů z chilli a kofeinu a důležité aminokyseliny L-karnitin s vitaminem C. Výsledkem je přirozené působení s možností dlouhodobého užívání.

Účinky eSlim® jsou v těchto oblastech hubnutí:

  • podporuje metabolické procesy v těle a rychlejší metabolismus
  • zvyšuje účinnost spalování kalorií i stávajících tuků
  • zlepšuje proces termogeneze, tedy vzniku energie z trávení
  • snižuje pocity hladu a tedy i riziko nadměrného přejídání se
  • má stimulační vliv na fyzickou i psychickou vitalitu

Doplněk byl podroben laboratorním testům a získal certifikát od Úřadu veřejného zdravotnictví SR. To znamená, že se nemusíte bát žádných vážnějších vedlejších účinků a bez problémů můžete eSlim® dlouhodobě užívat. Denní dávka sestává ze 4 kapslí, které se užívají systémem 2 ráno a 2 večer pro co nejefektivnější účinky.

Díky přírodnímu složení je tento doplněk dostupný bez potřeby lékařského receptu nebo vyšetření u lékaře. Zakoupit si jej můžete ve více velikostech balení a to přímo na oficiální webové stránce, domů vám ho pak doručí kurýr.

Zhodnocení a zkušenosti s nezdravými potravinami

Nezdravý způsob stravování a špatné stravovací návyky jsou jedním z hlavních faktorů, které nejen, že znemožňují hubnutí, ale také ochuzují tělo o živiny. Největšími hříšníky jsou fast food jídla, polotovary, alkohol, sladkosti a slané pochutiny.

Tyto potraviny mají vysoký obsah kalorií, sacharidů a nezdravých tuků a zároveň nízký obsah živin, které váš organismus potřebuje. Právě kalorie a jejich příliš vysoké množství jsou největší problém, protože za běžných podmínek je vaše tělo nemá šanci spálit a ukládá je v podobě tukových zásob. Zároveň podporují hlad a přejídání se.

Naopak, zaměření se na čerstvé potraviny je klíčové a ovoce, zelenina, libové maso a ryby jsou bohaté na živiny, vitamíny, minerály, vlákninu i aminokyseliny.

Zkušenosti ukazují, že dodržování zdravé a pravidelné stravy, pití vody jako základu pitného režimu, vyhýbání se slazeným nápojům a nejvíce nezdravým potravinám jsou klíčem k úspěchu. Pro ještě efektivnější spalování kalorií a tuků, ale také snížení hladu a celkovou podporu hubnutí mají význam také podpůrné doplňky výživy.

Jednou z nejlepších dlouhodobě ověřených značek v této oblasti je eSlim®. Jedná se o perorální tobolky, obsahující přírodní složky v kombinaci přírodních spalovačů, aminokyselin i bylinných extraktů, jejichž účinky jsou dlouhodobé a komplexní.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě