• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Která voda je nejlepší na hubnutí? Citronová, okurková, kmínový i zázvorová

voda a hubnutí

Voda je pro lidské tělo nejvíce přirozeným typem tekutiny. Kromě toho, že obsahuje velmi velké množství minerálů a stopových prvků, které jsou důležité pro prakticky všechny orgánové soustavy a tkáně, vám může pomoci také s hubnutím a metabolismem.

Co je voda, jak pomáhá na hubnutí a jakou vodu pít

Z chemického hlediska je voda sloučeninou vodíku a kyslíku. Jde o kapalinu bez zápachu, chuti a barvy, přičemž objemově tvoří až 70% lidského těla, v případě plic je to dokonce až 90% jejich objemu. Bez vody není možné pro lidský organismus přežít.

Z hlediska hubnutí je voda důležitá těmito vlivy:

  • nejdůležitějším účinkem vody je termogenní vliv neboli zrychlení trávení, díky čemuž umí tělo rychleji zpracovat přijaté živiny
  • zároveň s tím má voda stimulující účinek na metabolismus, dokáže ho zrychlit dokonce až o třetinu, což významně prospívá spalování kalorií
  • důležitý je vliv i na tuky, kde voda mobilizuje tukové zásoby a podporuje jejich lepší spalování, snižuje také míru ukládání tuků
  • v neposlední řadě dokáže voda zasytit žaludek a snížit hlad či chuť na jídlo, ale zároveň platí, že tento její efekt je pouze dočasný a krátkodobý

Mnoho lidí se také ptá, zda je na hubnutí lepší studená nebo naopak teplá voda. Zde jde hlavně termogenezi, čili produkci tepla organismu. Několik průzkumy a výzkumy ukázaly, že nejefektivnější zvyšuje metabolismus voda pokojové teploty, čili taková, která má 22 stupňů Celsia. Teplejší voda to dokáže také, avšak už ne s takovou účinností.

Tipy a recepty na vodu, která podporuje hubnutí

Zřejmě nejznámějším typem vody, který podporuje hubnutí, metabolismus, trávení zda spalování tuků je voda s citrónem. Ano, je to tak, ale nedá se pít donekonečna, je lépe ji střídat is jinými typy, které obsahují také některé zajímavé látky.

Zde je 7 receptů na nejlepší druhy vody na hubnutí:

Citrónová voda: Pokud chcete být vodu s co nejlepším dosahem na hubnutí, určitě nesmíte vynechat již zmíněnou citronovou vodu, můžete ji dochutit i bylinkami. Díky obsahu citrónu má hodně vitamínu C a neobsahuje žádné problematické kalorie.

Tento typ vody se doporučuje pít hlavně ráno a nalačno, protože jde o velmi dobrý startér trávení a metabolismu. Je výborným prostředkem i na rychlou rehydrataci organismu po spánku a samozřejmě má výbornou chuť.

Melounová voda: Velmi zajímavým a prospěšným ovocem je i meloun a to nejen na osvěžení během horkých dnů. Stačí, když kousky melounu, například i s mátou, přidáte do vody a dostanete vitamínovou bombu.

Kromě nich obsahuje meloun i antioxidant lykopen s pozitivním vlivem na trávicí soustavu, vlákninu důležitou na metabolismus a snížení pocitu hladu a stejně tak i stopové prvky pročišťující organizmus od toxinů.

Okurková voda: Zajímavým typem vody, který vám také může pomoci na trávení, metabolismus i hubnutí, je voda s okurkou. Připravíte si ji podobně snadno, jako tu citrónovou, stačí jen okurku nakrájet na plátky.

Tento typ vody je také dobrým prostředkem na hydrataci, obsahuje velmi málo kalorií a naopak hodně antioxidantů. Kromě toho se zde nacházejí i vitamíny a stopové prvky podporující močení a pravidelnou stolici.

Kmínový voda: Jestliže povaříte půl litru vody a přidáte k ní 2 polévkové lžíce kmínu, dostanete kmínovú vodu, která má také prospěšné účinky na hubnutí. Stačí ji pak už jen nechat vychladnout pod pokličkou a můžete ji pít.

Jaké jsou největší benefity a výhody tohoto domácího receptu? Kromě stimulace metabolismu jde io celkové zlepšení stavu trávicí soustavy, podporuje také trávení a pomáhá i na snížení přítomnosti toxinů v játrech.

Zázvorová voda: Pozitivní přínos má i zázvorová voda, která má samozřejmě velmi pozitivní účinky na imunitu, ale i v jiných oblastech lidského zdraví. Díky minerálem pomáhá i na vlasy, kůži a nehty.

Pokud jde o její vliv na hubnutí, ale i na trávení a zažívací problémy. Snižuje plynatost a podporuje trávení hlavně při střevních potížích, kromě toho má pozitivní vliv i na metabolismus a díky termogenezi i na odbourávání tuků.

Skořicová voda: Jedna z mála koření, které mají komplexní pozitivní účinky na bazální metabolismus, je i skořice. Můžete ji přidat do sklenice vody spolu s medem na dochucení a pro lepší zážitek z pití.

Význam tohoto typu vody na hubnutí spočívá v podpoře trávení a prevenci vůči nadýmání či průjmu, ale také ve snížení cholesterolu, snížení chuti k jídlu, snížení cukru v krvi a snížení ukládání tuku v těle.

Slaná voda: Posledním typem vody, který je již na první pohled ne zrovna ten nejchutnější, je slaná voda. Stačí do sklenice vody přidat mořskou sůl, zamíchat a vypít. Právě díky soli jde o nejlepší možný způsob hydratace těla.

Voda se solí navíc pomáhá stimulovat trávicí enzymy, má antibakteriální vlastnosti a pomáhá k detoxikaci, navíc i zklidňuje nervový systém a zbavuje tělo stresu, což je rizikový faktor přejídání.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě