• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Kolik krát denně jíst při hubnutí? Pravidelnost nakopne váš metabolismus

metabolismus

Jídlo je při hubnutí asi první a nejdůležitějším tématem, kterou lidé řeší. Prakticky všechny diety se soustředí na to, jaké potraviny konzumovat a které je třeba naopak vynechat. Málokterá z nich však dívá i na to, kolikrát denně je dobré jíst.

Důležité je nejen to, co jíte, ale také jako

Omezení nezdravých potravin, zejména takových, které obsahují nadměrné množství soli, jednoduchých cukrů či špatného cholesterolu a mastných kyselin, je pochopitelně alfa a omega zdravé životosprávy a životního stylu. Je to však jen jedna strana mince.

Tou druhou stranou je způsob, jakým se během dne stravujete a kdy. Bez ohledu na jakékoliv obecné rady, třeba jíst vždy tehdy, když jste hladoví naopak pokud hladoví ještě nejste, násilím do sebe netlačte nic včetně menší desáté nebo svačiny. Nezbytným předpokladem hubnutí totiž je poměr mezi přijatými a vydanými kaloriemi za den.

Pokud jde o to, kolik krát jíst a jak, tak platí, že:

  • ať už budete jíst 3, 5 nebo 6 jídel denně, celkový objem kalorií přijatých za den by měl být stejný a odpovídat fyzické zátěži organismu
  • jednou za čas se doporučuje udělat si „hladovkový den“, v tento den můžete zkonzumovat menší množství potravin, jako jindy, pomůžete pročistit vylučovací soustavu
  • nezapomínejte ani na správný příjem tekutin, nikdy nepijte větší množství spolu s jídlem, stejně třeba po jídle mít odstup alespoň 30 minut
  • přijímejte během dne vyváženou stravu, nepřehánějte to ani s ovocem, ani se zeleninou, ani s živočišnými produkty, zachovejte si pestrost surovin

Pro zhubnutí musíte jíst dostatečně často na to, abyste měli váš metabolismus neustále aktivní, zároveň však ne příliš mnoho a příliš často, abyste naopak trávicí soustavu a střeva nezahltili. Po každém jídle je třeba si dát první půl hodinu odpočinek, aby mohlo proběhnout trávení a posouvání stravy, pak je naopak třeba více pohybu.

Základní zásady stravování na hubnutí

Pokud chcete využít na hubnutí i stravování, třeba se zaměřit na zásady, pravidla a principy, které vám pomohou s podporu metabolismu, lepším trávením, pravidelným vylučováním a s co nejlepším využitím přijatých kalorií a energie.

Zaměřte se proto na tyto oblasti a zásady:

Správná snídaně: Snídaně jsou základem dne a právě při tomto jídle dělají lidé dvě nejčastější chyby. První je jejich vynechání, což znamená absenci „startéru“ metabolismu během dne a velký pocit hladu na oběd. Druhou je přejídání, což způsobí spolu s vydatnější konzumací jídla přes oběd nadměrný příjem kalorií.

Jezte pravidelně: Pravidelnost jako vlastnost má v lidském organismu významné postavení. Tak, jak si musí naše tělo pravidelně odpočinout od zátěže prostřednictvím spánku, by mělo i pravidelně jíst. Snažte se všechna jídla během dne konzumovat v přibližně stejnou dobu, trávicí soustava si na to rychle zvykne.

Menší porce a častěji: Pro metabolismus je důležité jeho neustálé udržování v tempu. Velmi dobrým prostředkem k tomu je i jednoduchá změna stravování podle principu, že porce by měly být během dne menší, ale mělo by jich být více. Platí to hlavně při opravdu obézních lidí, jim to pomůže nejviditelnější.

Žádné noční jedení: To, že večeře by měla být střídmější, ví snad už každý člověk. Někdy se však stane, že je natolik střídmá, že ještě před spaním přijde menší pocit hladu. Tento pocit ale třeba ignorovat, protože jíst těsně před spaním nebo kdykoliv během noci znamená 100% riziko ukládání tukových zásob v těle.

Jak ještě podpořit metabolismus

Kromě dodržování zásad správného stravování můžete rychlost a efektivnost metabolismu ovlivnit i dalšími opatřeními či prostředky. Několik z nich jsou navíc obecně prospěšné nejen pro metabolismus, ale celkově pro zdraví.

Zde jsou 4 možnosti, které byste měli využít:

Pitný režim: Nejen pravidelné stravování, ale i pravidelné pití během dne má velký význam pro metabolismus a látkovou přeměnu v těle. Důležité je však konzumovat nápoje, které jsou zdravé a pro tělo přirozené, ideální je voda, případně voda s citrónem. Na zrychlení metabolismu pomáhá i kvalitní káva, pijte ji však s mírou.

Pravidelný pohyb: Dominantní vliv na metabolismus mají i pohyb a fyzická aktivita během dne. Na podporu efektivnějšího a rychlejšího metabolismu je dobré zkombinovat cílené cvičení, například běh či plavání, s dostatečnou chůzí a běžným pohybem během celého dne. Co nejméně se snažte používat výtahy i auto.

Eliminace špatných faktorů: Na zpomalení metabolismu mohou mít vliv i některé zlozvyky či negativní externí faktory, které je třeba v co největší míře minimalizovat. Jde hlavně o kouření, alkohol, stres, nedostatek odpočinku a také nekvalitní spánek. Snažte se těmto vlivům vyhýbat dlouhodobě, podpoříte tak celkově vaše zdraví.

Podpůrné prostředky: Neméně zajímavým způsobem, jak podpořit a zlepšit stav metabolismu, jsou podpůrné prostředky. Jde o různé tabletky, kapky či tobolky, které zrychlují metabolismus a trávení, například jako je i značka eSlim®. Ta vychází z rostlinných afrodisiak, kofeinu i chilli extraktu, které stimulují trávení.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě