• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jóga na hubnutí? Cvičení jsou účinná pro hubnutí břicha a jak dlouho cvičit

jóga a hubnutí

Zdieľajte:

Když se v okolí řekne jóga, každý si představí něco jiného. Pro některé je to životní styl, pro jiné souvisí s hinduistickými bohy nebo jinou formou náboženství. Faktem zůstává, že na světě se vyskytují obě formy.

Jóga vznikla před více než 5 000 lety ve starověké Indii. Slovo jóga v překladu znamená sladit se nebo integrovat s celkovým prostředím a zejména objevit sebe sama. Při tomto druhu cvičení se lidé chovají ke svému tělu s maximální úctou a láskou, přičemž obrovskou výhodou je, že nic nestojí a není věkově omezeno.

Co je jóga, jaká je její filozofie a jak často ji cvičit?

Dnes je jóga chápána jako soubor tělesných, duševních a duchovních disciplín. Tato kombinace a celkový princip je založen na přirozeném pohybu, který je v souladu s dechem, přičemž dýchání je základním zdrojem života.

Jóga je umění vnitřní identifikace pomocí pravidelného dýchání, fyzických cvičení a meditace. Je to spojení člověka s univerzálním vědomím.

Lidé v minulosti věřili, že člověk má žít v harmonii se svým okolím a že jeho tělo, mysl a duch mají být jedno. V západním světě v 19. století rozšířili jógu staří indičtí učitelé. V minulosti ji lidé používali k tomu, aby sledovali své vnitřní cíle a pilně se připravovali a cvičili pro své rozmanité osobní vlastnosti.

V minulosti Indové toužili po spojení s Bohem, vesmírem nebo nějakým vesmírem. Jejich cílem nebylo pochopení tohoto světa, ale uvědomění si širších a širších souvislostí života. V Evropě se jóga rozšířila, když Anglie a Francie začaly obývat Indii.

Jóga má při pravidelném a dlouhodobém cvičení schopnost regenerovat tělo. Některé druhy cvičení zlepšují ohebnost a posilují celé tělo, ale klíčové je dosáhnout životní rovnováhy, a toho lze dosáhnout i fyziologickými cviky, včetně správného dýchání. Zásadní je samozřejmě pravidelnost a cvičení alespoň třikrát týdně.

Jaké jsou jeho účinky a jaké jsou jeho výhody pro hubnutí

Jóga je jedinečné umění , které se díky svým staletým tradicím a účinkům na zdraví stalo známým v celém západním světě.

Tato metoda je vynikajícím způsobem, jak se cítit lépe po fyzické i psychické stránce. Cvičení jógy a správný způsob dýchání totiž dokáží sjednotit tělo a mysl v jeden celek. Jaké jsou však výhody cvičení jógy při hubnutí?

Odpovědí na tuto otázku jsou následující komplexní účinky:

 • cvičení klasické jógy má zdravotní účinky, které působí preventivně a mají pozitivní vliv na imunitní systém a imunitu obecně.
 • léčebná metoda jógy se zaměřuje na problémy reprodukčního systému, jako je neplodnost, příznaky menopauzy a osteoporóza.
 • bylo zjištěno, že jógové pozice mají pozitivní účinky na vylučovací, pohybový a endokrinní systém a zároveň podporují správnou funkci střev.
 • má příznivé účinky na zklidnění mysli, zmírnění stresu, regeneraci a duševní pohodu a ovlivňuje správné držení těla.

Některá cvičení podporují správné trávení a zároveň pozitivně ovlivňují metabolismus a mají vliv i na proces hubnutí. Kromě toho posilují svaly, šlachy a klouby a chrání vás před chronickými bolestmi zad. Postupem času vás cvičení rozhýbou, pročistí vaši mysl a vaše tělo bude v naprosté rovnováze, včetně fyziologické.

Nejlepší pozice jógy pro hubnutí

Cílem cvičení je posílit rovnováhu, sílu, pružnost a výkonnost svalů a těla. Pomáhá uvolnit nadměrný stres a uvolnit mysl. Před zahájením cvičení je důležité řádně zahřát všechny části těla, abyste si neublížili.

Mezi nejlepší pozice podporující hubnutí patří:

Kolébková pozice: První jógová pozice, která pomáhá zejména zádům, trupu a břichu, je kolébková pozice. Klidně si lehněte na bok a opřete se o něj rukama. Pokrčte nohy v kolenou a snažte se rukama zezadu dotknout kotníků. Měli byste také pamatovat na to, abyste měli zatažené břicho a kontrolované dýchání. Snažte se cvičení opakovat každý den.

Poloha lodičky: tato poloha je účinná pro paže, záda, břišní svaly a také pro nohy. Vezměte si podložku a sedněte si na ni zadkem, zejména na její horní část. Správně se opřete o podlahu a začněte natahovat obě nohy a také ruce směrem ke špičkám. Při tomto cvičení se snažte dýchat pomalu a pravidelně ho opakujte jednou denně.

Pozice Cobra: V této poloze ležíte na břiše a obličejem k zemi. Poté natáhněte nohy a pomalu začněte zvedat trup a hlavu pomocí natažených paží. Snažte se v této poloze vydržet alespoň minutu a zkuste toto cvičení opakovat několikrát denně.

Poloha na židli: Poloha na židli patří k méně zajímavým cvikům, ale pomáhá břišním a zádovým svalům. Při tomto cviku se postavte do vzpřímené polohy a ruce držte natažené podél těla. S hlubokým nádechem začněte zvedat paže nahoru a mírně pokrčte kolena, jako byste seděli. Pak s hlubokým výdechem postupujte opačným směrem.

Pozice kočky: tento cvik je jedním z nejjednodušších cviků, které pomáhají zádovým a břišním svalům. Na začátku si klekněte na všechny čtyři končetiny, přesněji na kolena a dlaně. S hlubokým nádechem prohněte záda vzhůru a tlačte hlavu k zemi. S následným výdechem tlačte trup opačným směrem dolů a hlavu nahoru.

Pozice mostu: je účinnou formou cvičení pro zpevnění a posílení břišních svalů. Kromě toho posiluje také svaly zad, paží a nohou. Při tomto cviku si nejprve lehněte na záda a řádně se opřete nohama a horní částí zad o zem. Pak začněte pomalu zvedat boky a břicho a pomalu dýchejte. Poté se vraťte do původní polohy.

Podporovat zdravé a dlouhodobé hubnutí co nejkomplexněji

Kdyby hubnutí bylo jednoduché, každý by měl dokonalou postavu. Určitě existuje mnoho lidí, kteří to dělají „sami“, ale mnozí z nich k tomu používají nezdravé způsoby. Ty jsou pro tělo a jeho zdraví rizikové.

Takto dlouhodobě podpoříte své hubnutí zdravým způsobem:

Správné složení stravy: složení potravin, které denně jíte, je důležitým faktorem při hubnutí. Každý člověk by měl v tomto období přijímat dostatečné množství sacharidů, tuků a bílkovin, které tělo potřebuje. Vyhýbejte se rychlým cukrům; místo toho zařaďte do svého jídelníčku ryby, ovoce, zeleninu, ořechy a vlákninu ve vhodné kombinaci.

Příjem kalorií: Výdej kalorií se musí rovnat jejich příjmu a měli byste jíst pravidelně. Při drastické metodě hubnutí, jako je půst, lidé sice zhubnou hodně kilogramů, ale jejich tělo a svaly vypadají ochable. Můžete si pomoci kalorickými tabulkami.

Pití: Při dostatečném a pravidelném příjmu potravy se uleví trávení, ale například i játrům. Játra jsou však také zodpovědná za škodlivé látky z ledvin, které se z těla vyplavují dostatečným příjmem tekutin. Proto byste měli věnovat zvýšenou pozornost pitnému režimu, pít hodně vody, čajů a ovocných a zeleninových šťáv a dávat si pozor na kávu.

Stanovte si realistické cíle: mnoho lidí si myslí, že stanovit si cíle hubnutí je snadné. Prvních několik dní je dodržení cílů hubnutí snadné, ale může dojít ke zlomu. V takových chvílích musíte najít vnitřní motivaci. Udělejte si seznam všech opatření na hubnutí a také konečný cíl.

Pohyb a fyzická aktivita: Přestože existují způsoby, jak zhubnout i bez cvičení, pravidelná sportovní aktivita a omezení určitého množství kalorií vám mohou pomoci zhubnout nejvíce. Pohybem spalujete přebytečné kalorie, které často nelze snížit ani dietou. Kombinujte chůzi, běh nebo plavání a nějaký intenzivnější sport.

Omezte zlozvyky: zlozvyky, jako je kouření a nadměrné pití alkoholu, nejsou pro hubnutí z mnoha důvodů dobré. Alkohol obsahuje velké množství kalorií a má negativní vliv na žaludek, navíc dehydratuje organismus. Kouření má výrazný vliv na metabolismus a zpomaluje ho, takže zpomaluje i hubnutí.

Kvalitní odpočinek a spánek: při hubnutí je velmi důležité dopřát tělu dostatek odpočinku a relaxace. V tomto procesu je důležitá regenerace organismu, jejíž nedostatek může způsobit stres nebo dokonce emoční přejídání. Dbejte také na kvalitu spánku a spánkovou hygienu, snažte se usínat a vstávat každý den ve stejnou dobu.

Doplňky stravy: Tyto produkty jsou v dnešní době mezi lidmi stále známější. Jedná se především o přírodní produkty, různé spalovače tuků nebo proteiny, které jsou určeny k hubnutí. Pokud jsou správně zvolené a kvalitní, pomáhají zrychlit metabolismus a spalovat tuky; některé z nich mají také schopnost snižovat chuť k jídlu.

Často kladené otázky o józe na hubnutí a jejích cvičeních

Jóga je metoda, kterou každá země nebo náboženství zná jinak. Každý v této praxi vidí něco jiného, ale její základní podstata zůstává. Je to také stále častěji diskutované téma na internetu v diskusích, a to jak mužů, tak žen.
Toto jsou nejčastější dotazy a otázky týkající se jógy:

Může jógu cvičit každý?

Obrovskou výhodou jógy je možnost cvičit ji bez ohledu na věk. Jedná se o osvědčenou metodu učení vycházející z tradice staré několik tisíc let. Jóga nebere ohled na věk, tělesnou stavbu a fyzickou kondici a respektuje individualitu každého člověka. Důležité je vybrat si styl, který vám vyhovuje.

Jaké jsou účinky jógy proti stresu?

Cvičení jógy dokáže uvolnit nahromaděné napětí a pomáhá zklidnit mysl. Mají pozitivní vliv na koncentraci a soustředění mysli, díky čemuž člověk na chvíli zapomene na problémy a získá určitý nadhled. Pokud budete cvičení opakovat dlouhodobě a pravidelně, zlepší se váš zdravotní stav a najdete vnitřní klid.

Jak často cvičit, abyste dosáhli nejlepších výsledků?

Pokud jste v józe začátečníci, stačí pro začátek cvičit dvakrát až třikrát týdně. Ideální je však cvičit šest dní v týdnu, protože tělo se může zotavit a zregenerovat během jednoho dne. Při této metodě není důležité, jak dlouho cvičíte, ale že cvičení opakujete každý den. Disciplína přináší vašemu tělu ty nejlepší a hlavně dlouhodobé výsledky.

Jak správně dýchat při józe?

Dýchání hraje při cvičení důležitou roli, a pokud se provádí správně, dodává tělu sílu a vnitřní klid. V józe se často používá brániční neboli břišní dýchání, které přináší mnoho fyziologických a psychologických výhod. Můžete se také setkat s pojmem plné jógové dýchání, které přenáší brániční dech s dechem do hrudníku a klíčních kostí.

Jak dlouho by měl člověk v polohách setrvat?

Je běžné setrvat v pozici pět dechů, ale v žádném případě to není pravidlem. Vše záleží na konkrétním stylu jógy a případně na učiteli jógy, pokud ho máte. Lekce jógy obsahují řadu pozic, ve kterých je dobré setrvat alespoň pět nádechů, ale pro začátek to může být i méně, nic se nestane.

Jak přírodní doplňky fungují a jaké mají účinky v praxi

Přírodní doplňky stravy jsou v praxi stále oblíbenější díky svým komplexním účinkům. Jejich složení je kombinací extraktů, vitaminů a minerálů, které podporují hubnutí prostřednictvím účinků na metabolismus, trávení a potlačení chuti k jídlu.

Mezi jejich nejdůležitější výhody a vlastnosti patří:

 • jedinečná kombinace látek podporuje a zrychluje funkci metabolismu, což také způsobuje rychlejší spalování tuků, tj. hubnutí.
 • pomáhají snižovat nadměrnou chuť k jídlu a některé z nich také účinně zmírňují časté chutě na sladké, tučné nebo slané nezdravé potraviny.
 • kombinace unikátních složek podporuje spalování tuků a při pravidelném užívání udržuje normální tělesnou hmotnost.
 • bylinné produkty účinně zmírňují nahromaděný stres, podporují kvalitní spánek, regeneraci organismu a celkovou vitalitu.

Velkou výhodou doplňků stravy je úspora času při návštěvě lékaře nebo při vyplňování lékařského předpisu. Díky 100% rostlinnému složení v kombinaci vitamínů a minerálů jsou pro tělo bezpečné, takže se nemusíte obávat žádných vedlejších účinků. V mnoha případech při dlouhodobém užívání pomáhají také na imunitu a proti únavě.

eSlim® speciálně pro hubnutí a snižování hmotnosti

Přírodní produkt značky eSlim® je na trhu již 5 let a je určen pro všechny, kteří chtějí přirozeně snížit svou tělesnou hmotnost bez jojo efektu a dlouhodobě.

eSlim® má jedinečné složení kvalitních bylin, minerálů a rostlin, prošel všemi potřebnými laboratorními testy a byl certifikován Úřadem veřejného zdravotnictví Slovenské republiky. Složení patří k nejkvalitnějším výrobkům na trhu.

Díky svým účinkům je špičkou v následujících oblastech:

 • kombinace kvalitních látek urychluje funkci metabolismu
 • má také pozitivní a intenzivní účinky na snižování hmotnosti
 • podporuje rychlé spalování nezdravého tuku ze stravy
 • pomáhá vytvářet energii, kterou tělo spotřebovalo z potravy
 • účinně snižuje chuť na jídlo, zejména na nezdravé sladkosti
 • jedinečná směs podporuje kvalitu spánku a regeneraci těla

Kromě toho svým složením napomáhá stavu pokožky, nehtů, vlasů a zpomaluje stárnutí buněk. Přírodní produkt značky eSlim® je určen pro všechny ženy a muže, kteří se rozhodli udělat krok ke zdravějšímu životu a chtějí zdravě a dlouhodobě zhubnout. Přípravek je šetrný k tělu a díky svému složení se nemusíte obávat vedlejších účinků.

Jednou z jeho velkých výhod je jeho volná dostupnost, protože si produkt můžete objednat bez nutnosti lékařského vyšetření a je volně prodejný. Stačí si ho koupit přímo v internetovém obchodě značky, kde také získáte všechny informace o dávkování a složení.

Jaké jsou zkušenosti s jógou pro hubnutí a zdravé hubnutí

Praxe ukazuje, že stále více lidí, i když nemají nadváhu, zkouší jógu na podporu trávení. Pokud chcete zhubnout, je to rozhodně prospěšné cvičení.

Na internetu je mnoho zkušeností lidí, kteří tato cvičení praktikovali, a mnozí z nich je praktikují dodnes. Lidé popisují jógu jako vynikající způsob cvičení, a pokud na sobě člověk opravdu pracuje, dosáhne požadovaných výsledků a fyzického i duševního uspokojení. Navíc je zdarma a můžete ji praktikovat kdekoli.

Existuje mnoho žen, které cvičí jógu i během těhotenství. Popisují to jako skvělý pocit, který jim dal kontrolu nad vlastním dýcháním a tělem. Cvičení jógy je totiž považováno za vynikající formu relaxace a uvolnění.

Podle zkušeností některých masérů jsou lidé, kteří cvičí jógu, mnohem méně ztuhlí než ti, kteří cvičení necvičí. Kromě toho mohou mít při pravidelném a dlouhodobém cvičení znatelný vliv na vaši hmotnost. Ještě lepší je, když jógu zkombinujete s kvalitním přírodním doplňkem stravy, příkladem je značka eSlim®, která hubnutí opravdu usnadňuje.

Zatímco jóga vám pomůže zpevnit tělo a trávení, tento produkt s bylinnými výtažky, vitamíny a minerály podpoří metabolismus, spalování tuků a sníží chuť k jídlu. V kombinaci se zlepšeným životním stylem je pak úbytek hmotnosti zaručen!


Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě