• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaké účinky má krabičková dieta na hubnutí, které potraviny tam patří a které ne?

krabičková dieta

Co je krabičková dieta, jaké má účinky a jaké výhody

Krabičková dieta je stravovací koncept, který je založen na přípravě jídel podle porcí do krabiček, tedy jde o rozdělení jídel během dne. Tento koncept je atraktivní volbu pro ty, kteří chtějí mít pevně stanovené porce průběžně po celý den.

Dieta není o redukci nějakých živin, ale nabízí vyvážená a výživná jídla s odměřenými porcemi přizpůsobenými energetickým a nutričním potřebám.

Díky vyváženým a připraveným jídlům s optimálním poměrem bílkovin, sacharidů a tuků lze s dietou dosáhnout kalorického deficitu potřebného ke ztrátě hmotnosti. Zároveň má pozitivní účinky pro zdravý životní styl, jelikož je jejím principem pravidelné stravování vyváženými potravinami bez extrémní hladovky a vynechávání jídel.

Nezanedbatelnou výhodou krabičkové diety je praktičnost a časová efektivnost. Jídlo se připraví předem a zabalí do krabičky, čili přesně víte, jaká bude vaše porce a zároveň si ji umíte s sebou odnést a skladovat kdekoli, ať už v práci nebo venku.

Tímto způsobem můžete mít vždy u sebe zdravé jídlo po celý den, což je při hubnutí podstatný faktor. Dieta také podporuje kontrolu nad stravovacími návyky a množstvím zkonzumovaných kalorií. Jídla si umíte na celý den naplánovat a přesně určit, kolik kalorií a živin budete konzumovat ráno, odpoledne, v poledne, odpoledne i večer.

Jaké jsou její principy a která jídla nejčastěji obsahuje

Krabičková dieta se zakládá na více principech, které ji odlišují od běžných diet určených k redukci hmotnosti a hubnutí. Jejím hlavním cílem je poskytnout vyvážená a výživná jídla, která dlouhodobě podporují zdravé stravování ve dne.

Zde jsou hlavní principy a jídla, která dieta obsahuje:

Pravidelné stravování 3 až 5 krát denně: Toto je klíčovým prvkem krabičkové diety, jelikož stravovací přístup zdůrazňuje důležitost rozdělení jídel na menší a častější porce během dne. Takový režim stravování pomáhá udržovat stabilní hladinu cukru v krvi, zlepšuje metabolismus, podporuje trávení a snižuje riziko hladu.

Zelenina, ovoce a luštěniny: V rámci této diety jsou tyto kategorie nejdůležitější. Mezi často používanou zeleninu patří brokolice, mrkev, špenát, rajčata a paprika. Ovoce, které se používá v krabičkových jídlech, zahrnuje jablka, banány, jahody nebo hrozny. Mezi oblíbené a využívané luštěniny v dietě patří fazole, cizrna a čočka.

Libové maso a ryby: Libové maso, jako jsou kuřecí, krůtí či hovězí maso, jsou bohaté na bílkoviny a mají nižší obsah tuku ve srovnání s jinými druhy masa. Ryby jsou zase zdrojem kvalitních bílkovin a esenciálních mastných kyselin omega 3. Losos, tuňák, sardinky a treska mají nízký obsah tuku a jsou prospěšné pro tělo a hubnutí.

Ořechy a semínka: jsou také významnou součástí této diety díky jejich výživě a přínosu pro zdraví. Ořechy, jako jsou mandle, lískové ořechy, vlašské ořechy a kešu, jsou bohaté na zdravé tuky, bílkoviny, vlákninu a vitamíny. Semínka, jako slunečnicová, dýňová a lněná obsahují zase omega 3, antioxidanty a minerály, jako železo a hořčík.

Hodně vlákniny: Vláknina je důležitou součástí krabičkové diety kvůli svým zdravotním výhodám a přínosu na hubnutí. Ve velkém množství se nachází v ovoci, zelenině, celozrnných obilovinách, luštěninách a ořechách. Pomáhá udržovat trávení, reguluje hladinu cukru v krvi, zvyšuje sytost a zlepšuje kontrolu hmotnosti.

Zakázané potraviny: Principem diety je také omezit některé nezdravé potraviny, zejména ty s vysokým obsahem cukru, rafinovaných obilovin a nasycených tuků. Proto jsou sladkosti, bílé pečivo, čokoláda, sladké nápoje a šťávy s přidaným cukrem, sladké cereálie, těstoviny z bílé mouky i mastné maso považované za zakázané potraviny.

Nevýhody, rizika a proč krabičková dieta není to pravé

Přestože některé principy této diety jsou pozitivní a vypadají zdravě, je třeba při ní počítat is nevýhodami a možnými riziky, která z ní nedělají ideální volbu.

Krabičková dieta totiž není univerzálním řešením a ani zázrakem na počkání. Nemusí být vhodná pro každého a platí, že je třeba ji doplnit io další opatření v rámci komplexního přístupu ke zdravému životnímu stylu, životosprávě a hubnutí.

Mezi možná rizika a nevýhody této diety patří:

 • dieta často omezuje výběr potravin, což může vést k poklesu některých důležitých živin a dlouhodobě způsobit chybějící rozmanitost potravy
 • přísné dodržování krabičkové diety může vést k nedostatku energie, zejména tehdy, pokud ubírá kalorie, což způsobí únavu a sníženou fyzickou výkonnost
 • objednávání připravených krabiček může být finančně náročné v porovnání s přípravou vlastní stravy, což může ovlivnit váš rozpočet
 • problémem jsou i sociální aspekty, například při jídle o samotě a ne ve společnosti lidí, což může snížit emocionální pohodlí při stravování

Před zahájením krabičkové nebo jakéhokoli jiné diety je důležité zvážit své osobní potřeby a dívat se na stravování komplexně. Nejlepší je vzít si z této diety to pozitivně s ohledem na pravidelnost stravování, velikost a počet porcí a omezení nezdravých jídel, a spojit to s dalšími opatřeními na hubnutí.

Jak podpořit hubnutí? Pitný režim, pohyb i bylinky

Abychom nezůstali pouze u obecných pokynů, v následujících řádcích si povíme něco víc o tom, jak komplexně podpořit hubnutí. Primárním cílem je však mít zdravější životosprávu a životní styl, optimalizace hmotnosti přijde přirozeně.

Jako podporu pro hubnutí zkuste tyto prostředky:

Žádný alkohol a cigarety: Chcete-li podpořit hubnutí, důležité je vyhnout se konzumaci alkoholu a cigaret. Alkohol obsahuje mnoho kalorií a může bránit procesu spalování tuků. Cigarety zase mají negativní vliv na metabolismus a zdraví obecně. Jejich vynechání je klíčové bez ohledu na to, jestli budete chtít držet nějakou dietu.

Žádné hladovky a extrémní diety: Při snaze o hubnutí je důležité vyhnout se hladovkám i extrémním dietám. Hladovky mohou zpomalit metabolismus a způsobit, že se organismus drží na zásobách tuku. Extrémní diety zase vedou k nedostatku živin a mohou mít negativní vliv na zdraví, zvláště pokud jde o úplné omezení některé živiny.

Zdravý pitný režim: Při podpoře hubnutí je důležité mít zdravý pitný režim. Jeho základem musí být dostatečný příjem vody pro hydrataci, metabolismus a pocit sytosti. Je vhodné vyhnout se slazeným nápojům a upřednostnit vodu a na její doplnění čaj. Jako zdroj vitamínů a minerálů jsou ideální domácí ovocné a zeleninové šťávy.

Chození pěšky a pravidelné procházky: Pravidelná fyzická aktivita, ideální v podobě chůze pěšky, je to nejlepší pro zdraví i hubnutí. Chození pěšky a procházky pomáhají spalovat kalorie, zlepšují metabolismus a trávení a přispívají k fyzickému a duševnímu zdraví, což se může odrazit na vašem zdraví a při snaze zhubnout.

Intenzivní i kondiční sport každý týden: Intenzivní sport, jako běh, HIIT, kolo, sprinty i posilování s vlastní váhou nebo činkami, pomáhá ke spalování kalorií, metabolickou aktivitu i svalovou hmotu. Pokud k tomu přidáte jógu, pilates nebo plavání, dosáhnete celkového zlepšení kondice a podpoříte spalování tuků.

Omezení stresu a odpočinek i během dne: Stres má negativní vliv na hormonální rovnováhu, zvyšuje riziko přejezení, zhoršuje rychlost metabolismu a narušuje odbourávání a spalování kalorií. Omezte zejména časový stres a na uvolnění od stresu z okolí zkuste relaxační techniky, například jógu, meditaci nebo nějaké koníčky.

Dostatek zdravého spánku: Nedílnou součástí úspěšného hubnutí musí být také spánek. Pokud je kvalitní, trvá alespoň 8 hodin a je bez rušivých vlivů, pomáhá udržovat rovnováhu hormonů regulujících hlad, zvyšuje energetickou výdrž a zlepšuje metabolismus. Dostatek spánku podporuje také termogenezi a spalování kalorií.

Výživové doplňky: Přírodní spalovače tuků, bylinné extrakty na trávení, metabolismus i spalování tuků nebo potřebné vitamíny či aminokyseliny pro svaly a výkon, to vše můžete vyřešit s výživovými doplňky. Tyto volně dostupné pilulky či kapsle mají jednoduché dávkování, žádné vedlejší účinky a dlouhodobý vliv.

Nejčastější dotazy o krabičkové dieta a dietování

Krabičková dieta a dietování obecně vyvolávají množství otázek a to jak u mužů, tak u žen. Některé v tom vidí zázračný prostředek pro všechno, jiní se na to dívají s nedůvěrou. Vidět to na dotazech a komentářích na online fórech.

Co se ohledně krabičkové diety a dietování řeší?

Jaké jsou hlavní výhody krabičkové diety pro hubnutí?

První výhodou je snadné plánování jídel předem, což usnadňuje výběr potravin a umožňuje lepší kontrolu přijatých živin. Další výhodou je kontrola porcí, ať už z pohledu obsahu živin, nebo iz pohledu pravidelnosti a velikosti porcí. Pokud půjde o dietu přes kupované krabičky, ušetříte i čas při nákupu potravin a vaření.

Je krabičková dieta vhodná pro každého?

Krabičková dieta nemusí být vhodná pro každého, protože vyžaduje určitá omezení. Je důležité brát v úvahu zdravotní stav a osobní potřeby, jako jsou například vegetariánství, veganství, intoleranci na některé potraviny nebo minimální objem potřebných kalorií v závislosti na vašich potřebách. Před jejím začátkem je proto třeba ji upravit.

Jaký je rozdíl mezi krabičkovou dietou a jinými dietami?

Ve srovnání s jinými druhy diet, jako například diety založené na konkrétním stravovacím plánu a sledování makroživin, krabičková dieta zjednodušuje plánování a přípravu jídel. Pomáhá udržovat kontrolu nad porcemi a kaloriemi. Je také lepší volbou než extrémní redukční diety, které zcela omezení některou živinu z jídel.

Kolikrát denně se jídla z krabičkové diety konzumují?

Při krabičkové dietě se obvykle doporučuje konzumovat 5 jídel denně. Toto rozložení jídel pomáhá udržovat stabilní hladinu energie a udržuje metabolismus aktivní. Každá z těchto krabiček obsahuje vyvážené porce, které zajišťují dostatečný příjem výživných látek. V individuálních případech může být jídel méně, například pouze 3.

Může se tato dieta přizpůsobit osobním preferencím?

Ano, krabičková dieta se dá přizpůsobit individuálním preferencím. Mnoho poskytovatelů krabičkové diety nabízí různé možnosti jídel, ze kterých si můžete vybrat podle svých chutí nebo preferencí. V každém případě však platí, že stejně jako při jiných dietách, i tato má pouze omezený vliv a hubnutí vyžaduje komplexní přístup.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Stále větší oblibu na podporu diet i hubnutí mají přírodní doplňky výživy. Je to díky jejich komplexním účinkům a přirozenému složení, jelikož obsahují kvalitní rostlinné extrakty, aminokyseliny, přírodní spalovače tuků a prospěšné vitamíny.

Toto jsou největší benefity přírodních doplňků:

 • dostupné jsou bez potřeby lékařského předpisu nebo návštěvy lékaře, což umožňuje snadný a zároveň rychlý přístup nákupem z pohodlí domova
 • obsahují přírodní složky, jako jsou rostlinné extrakty, minerály, aminokyseliny a vitaminy, čili látky bez vážnějších nežádoucích účinků
 • doplňky jsou dostupné volně, není třeba jít za lékařem nebo mít recept, umíte si je koupit klidně iz domu přes eshopy nebo oficiální weby značek
 • užívání je možné dlouhodobě, dávkování je přesné díky formě tablet a kapslí a jsou ideálním doplněním zlepšení jídelníčku i životního stylu

Přírodní doplňky jsou díky svému přírodnímu složení vhodné prakticky pro každého bez ohledu na pohlaví či věk a to je jejich velká výhoda. Synergie širokého složení, které kombinuje rostlinné látky, vitamíny, aminokyseliny i další přirozené složky, se projeví přes viditelnější, intenzivnější a dlouhodobější podporu hubnutí.

eSlim® speciálně na hubnutí a pro lepší kontrolu chuti k jídlu

Jednou z nejlepších možností, jak podpořit zdravé stravování, jsou pilulky značky eSlim® s přírodním složením vhodné pro muže i ženy každého věku.

Chcete-li přirozeně optimalizovat hmotnost a podpořit metabolické procesy a trávení, nebojte se sáhnout právě po tomto doplňku. V jeho složení jsou látky jako například Guarana, Zelený čaj, Divoký pomeranč, chilli, kofein, L-karnitin a vitamín C.

Co se týče účinků eSlim®, jsou široké a dlouhodobé:

 • má výrazný vliv na spalování nezdravých tuků v těle
 • účinně podporuje průběh metabolických procesů a trávení
 • podporuje termogenezi a přeměnu energie z trávení potravin
 • snižuje pocity hladu, čímž snižuje možné riziko přejídání se
 • během fyzické aktivity zlepšuje energii a po ní regeneraci

Jedinečné složení eSlim® podporuje hubnutí tím, že stimuluje metabolismus, podporuje spalování tuků a zároveň redukuje chuť k jídlu, čímž předchází přejídání se. Navíc poskytuje potřebnou energii pro aktivní životní styl. Maximálních výsledků ale dosáhnete pouze s pravidelným a dlouhodobým užíváním, které je bez vedlejších účinků.

Denní dávka představuje 4 tobolky, 2 se užívají ráno a 2 před fyzickou aktivitou. Doplněk je certifikován Úřadem veřejného zdravotnictví ČR a co je nejlepší, umíte si jej koupit bez návštěvy lékaře. Nákup uděláte i online na oficiální stránce značky.

Shrnutí zkušeností se krabičkovou dietou a dietováním obecně

Krabičková dieta se v posledních letech stala populární volbou pro ty, kteří se snaží zhubnout nebo udržet si zdravou váhu pohodlně nebo bez starostí.

Jednou z hlavních výhod krabičkové diety je právě její jednoduchost. Nemusíte si dělat starosti s tím, co budete jíst v daný den a kdy, všechno si totiž připravíte předem. Budete-li se spoléhat na krabičkovou dietu z externích zdrojů, čili nákupem hotových krabiček, ušetříte i spoustu času nakupování potravin, jejich vaření a skladování.

Na druhou stranu, tato dieta však nemusí být vhodná pro každého. Někteří lidé mohou mít potravinová omezení, v jiných případech vám zase mohou chybět některé živiny nebo kalorie, zvláště pokud půjde o příliš lehká jídla s nízkým objemem energie.

Ze zkušeností je jasné, že cesta k úspěšné redukci hmotnosti vyžaduje trvalé a komplexní změny životosprávy i životního stylu. To za vás neudělá žádná dieta, právě naopak, je to čistě jen na vás. Zdravé stravování musí být toho součástí, ale přidat třeba i fyzickou aktivitu, omezení rizikových faktorů a využití síly přírody.

K tomu poslední vám pomůže doplněk značky eSlim®. Jedná se o kapsle s perorálním užíváním, které nabízejí synergii bylinných extraktů, aminokyselin, vitamínů a spalovačů tuků. Pomůžou vám hubnout přirozeněji, efektivněji a dlouhodobě.

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě