• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaké maso jíst, aby bylo hubnutí efektivní a proč není jedinou možností pouze to kuřecí

maso a hubnuti

Možná jste už četli názor, že maso a hubnutí nejdou spolu dohromady a kdo chce opravdu zhubnout, měl by ho z jídelníčku vynechat. Není to však tak docela pravda a dokonce z hlediska výživy je to kontraproduktivní.

Proč je maso důležité pro tělo i hubnutí

Ze zdravotního hlediska je maso v mnoha ohledech nenahraditelnou potravinou, hlavně pokud jde o objem plnohodnotných bílkovin a vitamínů skupiny B. Kromě toho obsahuje i některé nenahraditelné minerály, hlavně železo a fosfor.

Pokud jde o jeho nejdůležitější vlivy, tak:

  • maso je z hlediska koncentrace nejlepším zdrojem vitaminu B12, který je důležitý pro krevní oběh, buněčný růst a nervovou soustavu
  • obsahuje také velké množství proteinů, čili bílkovin, které jsou důležité pro výkonnost organismu, hlavně při pohybu a cvičení
  • na druhou stranu, má také mnoho energie a kalorií, zejména pokud jde o tučné maso, kam patří přerostlé druhy masa, například slanina a bůček
  • kvalitní maso dodává tělu všechny potřebné živiny a to v komplexní formě, stejně tak dokáže žaludek zasytit a snižuje chuť na jiné jídlo

Tak, jako u jiných druzích potravin, iv případě masa rozhoduje o jeho vhodnosti na hubnutí a celkově pro životosprávu nejen to, jakého je původu, ale i to, jak je zpracováno. Nejlepší je jeho vaření a pečení, nejhorší smažení.

Vyhýbat se třeba zpracovanému masu v podobě již hotových výrobků a produktů, například pokud jde o různé salámy, párky, špekáčky, klobásy a podobně. Naopak nejlépe je sáhnout po jednoduchém mase, kde přesně víte, co obsahuje. Výjimkou jsou snad jen kvalitnější typy šunek, hlavně kuřecí či krůtí.

Jaké maso je na hubnutí nejlepší

Pokud jde o konzumaci masa a jeho vliv na hubnutí, či naopak i přibírání, alfa a omega je výběr správných druhů masa podle původu a jejich kombinace v jídelníčku. Rozeznávat třeba libové a tučné druhy masa.

Toto jsou nejčastější druhy masa a jejich vliv na hubnutí:

Rybí maso: Nejen z pohledu hubnutí, ale také z pohledu celkové zdraví organismu, patří rybí maso k tomu nejzdravějšího, co můžete ve svém jídelníčku mít. Obsahuje mnoho zdravých omega mastných kyselin a je dobrým zdrojem jódu. Nejvhodnější jsou losos, makrela a tuňák.

Kuřecí maso: Druhým typem velmi vhodného masa je to drůbeží a zde hraje prim jednoznačně kuřecí maso. Před jeho přípravou však třeba odstranit tu část, která je nejvíce kalorická a obsahuje nejvíce tuku, čili kůži. Z hlediska živin, hlavně bílkovin, jsou nejvhodnější na hubnutí kuřecí prsa.

Krůtí maso: Dalším typem drůbežího masa, které se určitě vyplatí zařadit do svého jídelníčku, je krůtí maso. Má nízký podíl tuku, jen kolem 2%, přičemž si jej můžete bez problémů koupit iv podobě šunky. Navíc, tento druh masa je poměrně chutný a víte ho zkombinovat s dalšími přílohami.

Maso ze zvěřiny: Možná budete překvapeni, ale i zvěřina obsahuje poměrně málo tuku a svými vlastnostmi se podobá na drůbež, hlavně pokud jde o vysokou nutriční hodnotu. Navíc, na rozdíl od běžně kupovaného kuřecí masa, je zde nižší riziko použití antibiotik a má také mnoho železa a draslíku.

Hovězí maso: Hovězí maso, hlavně pokud si zvolíte hovězí plátky a svíčkovou, nemusí být také z hlediska hubnutí problémům. Má přibližně stejný objem cholesterolu jako kuřecí či rybí maso, je také dobrým zdrojem železa, vitamínů B, esenciálních aminokyselin, fosforu a draslíku. Kupujte hlavně to mladší.

Vepřové maso: Naopak, pokud chcete hubnout, vepřové maso byste měli ve svém jídelníčku minimalizovat. Pokud byste ho i zbavili všeho možného tuku, stále bude mít velmi vysoký obsah kalorií. Úplně se ho zbavovat nemusíte, jednou či dvakrát do měsíce si ho můžete dopřát, ale určitě ne smažené.

Co ještě můžete pro své hubnutí udělat

Aby bylo hubnutí efektivně, je důležité kromě vhodně zvoleného jídelníčku ovlivňovat i na některé další faktory, které mají také možný pozitivní potenciál. Podobně, jako u masa, i zde platí, že důležité je vybrat si ty správné.

Zaměřte se hlavně na tyto tři prostředky:

Pohyb: Hubnutí bez pohybu je téměř nemožné, minimálně velmi neefektivní a zdlouhavé. Nemusí přitom jít ani o žádnou extrémní aktivitu, už jen 45 až 60 minut chůze denně může udělat doslova zázraky. Pokud k tomu přidáte běh, kolo, plavání nebo kardio cvičení ve fitku, uděláte dobře.

Pitný režim: Nejen jídlo, ale i tekutiny jsou důležité a to nejen pro hubnutí, ale celkově pro správné trávení a metabolismus. Přednost však třeba dávat těm, které neobsahují cukr, bublinky a syntetické látky, ideální jsou proto čaje, čistá voda, citrónová voda nebo ovocné či zeleninové šťávy.

Podpora spalování tuků: Velmi účinné na hubnutí, hlavně pokud jde o to zdravé hubnutí, je podpořit i spalování tuků. K tomu slouží některé specifické potraviny, například koření, ale může využít také přípravky jako je například eSlim®, který obsahuje rostlinné a přírodní spalovače tuků.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě