• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jaké bylinky jsou vhodné a nejvíce účinné na hubnutí?

bylinky hubnutí

Hubnutí nemusí být jen záležitostí drastických diet nebo výrazně zvýšeným cvičení, právě naopak, má být co nejpřirozenější. Právě proto se na podporu spalování kalorií a tuků, ale i na trávení a metabolismus, dokonale hodí léčivé i neléčivé bylinky.

Do jídla i do čaje

Pokud se řekne bylinky na hubnutí, možná si představíte na první pohled nějaké rostliny, které byste měli sušit a pak konzumovat. Ne, pokud chcete využít tento přírodní prostředek na podporu metabolismu, spalování tuků či na hubnutí, můžete na to jít mnohem přirozenější a to použitím bylin na dochucení do jídla nebo v nápojích.

Nejčastěji můžete využít tyto formy zpracování bylin:

  • použití na vaření a v teplých pokrmech, ať už jde na dochucení masa nebo zeleniny, případně v polévkách, kde je možné zkombinovat více bylin
  • použití ve studené kuchyni, například jako příloha do salátů, kompotů, k sýru nebo k ovocným a zeleninovým mísám, případně i na dochucení chlebíčků
  • použití v podobě čajů a odvarů, kdy se bylinky a jejich nať obvykle usuší a vzápětí uvaří, případně je možné koupit již hotové podrcené rostliny
  • použití v podobě tinktur s alkoholem, nejčastěji s vodkou nebo jiným čistým alkoholem, tyto tinktury mohou následně pít pravidelně jako digestiv

Cílem několika bylin je hlavně zlepšení trávení a vylučování, sekundární i působení na metabolismus. Několik mohou mít pozitivní vliv i na aktivaci enzymů, které napomáhají spalování tuků, mohou ty pomáhat i na zažívací potíže.

Sekundárním pozitivem bylin a rostlin je, že mnohé z nich pomáhají nejen na trávení či metabolismus, ale i celkově na zdraví. Většina z nich totiž obsahuje kombinaci více aminokyselin, organických kyselin, vitamínů, minerálů a jiných stopových prvků, které jsou prospěšné pro kardiovaskulární systém, nervovou soustavu nebo i imunitu.

Tipy na nejlepší bylinky na hubnutí

Pokud chcete využít rostliny a byliny na hubnutí, k dispozici je jich poměrně dost. Nemusí přitom jít ani o standardní léčivé bylinky, ale klidně io takové, které jsou mnoha lidmi považovány na první pohled jen za plevel.

Zde je přehled těch, které jsou nejlepší:

Kopřiva: Na první pohled je použití kopřivy, jak se tato rostlina také nazývá, nelogické, protože ji známe hlavně tím, že její listy způsobují pálení na pokožce. Kopřiva však v podobě čajů a odvarů nabízí podporu peristaltiky střev a tedy i lepšího trávení, snižuje cukr v krvi a jeho vstřebávání ve střevech.

Bazalka: Listy bazalky se velmi často používají v běžné kuchyni na dochucení studených i uvařených jídel, typicky hlavně v italské gastronomii. Bazalku můžete využít i na hubnutí, protože má vliv na urychlení metabolismu a stimuluje i sekreci žaludečních šťáv, čímž přispívá k trávení.

Oregano: Velmi dobrým pomocníkem k lepšímu trávení a hubnutí je i oregano, které se mnoho krát používá také v kombinaci se zmíněnou bazalkou. Obsahuje totiž látky zlepšující problémy s trávením, detoxikuje trávící trakt a pomáhá i při zácpě. Využití má iv čajích nebo v olejích do kuchyně.

Stévie: Pro někoho je tato bylinka neznámá, ale využívá se stále více v potravinářství jako přírodní sladidlo, které udržuje hladinu glykemického indexu. Stévie se však může přidat i do koláčů, čajů a do jídel, které chcete osladit. Výhodou stévie je, že nemá žádné kalorie a zrychluje metabolismus.

Šalvěj lékařská: Další užitečnou bylinkou, která vám pomůže na hubnutí, ale má i další pozitivní vlivy, je šalvěj lékařská. Je dobrým zdrojem vitaminů i flavonoidů a používá se pro zvýraznění chuti polévek, masa i těstovin. Podporuje trávení, metabolismus a snížení hladiny cukru.

Pampeliška: Většina lidí ani netuší, co tato rostlina se žlutou hlavičkou nabízí pro zdraví, obecně je totiž považována za plevel, nanejvýš za zkrášlení zahrady. Pampeliška je ale dobrým zdrojem prebiotika inulinu, působí močopudně a zlepšuje metabolismus. Hodí se do salátů, k zelenině a také na přípravu čaje.

Čajovník: Za tímto názvem se skrývá strom, jehož listy se také dají využít na hubnutí a to hlavně v případě tzv. zeleného čaje. Ten je bohatý na antioxidanty, hlavně katechin, který pomáhá na metabolismus, regulaci pocitu hladu a snižuje ukládání tuků v těle, takže se hodí i na udržení hmotnosti.

I v speciálních tabletách

Několik ze zmíněných bylin se nacházejí také v hotových přípravcích, konkrétně v doplňcích výživy ve formě tablet či kapslí určených pro snadné perorální užívání. Nejste tak odkázáni pouze na jejich časově náročnou přípravu v surové formě.

Dobrým příkladem je i značka eSlim®, která je založena právě na obsahu několika rostlinných extraktů a výtažků, například z divokého pomeranče nebo zeleného čaje. Součástí složení bývají i jiné látky podporující spalování tuků či snížení chuti k jídlu, například chilli, kofein, vitamin C nebo aminokyselina L-Karnitin.

Výsledkem je tak komplexnější působení, které může doplnit účinky bylin a rostlin používaných ve stravě nebo v nápojích. Všechny zmíněné přírodní prostředky a látky vám navíc pomohou nejen zhubnout, ale také optimální hmotnost udržet.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě