• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jak zhubnout zdravě, nehladovět a neztratit svalovou hmotu? Cvičením a stravováním

Progres hubnutí

Zdravé hubnutí jako rozdíl mezi příjmem a výdejem kalorií

Hubnutí je téma, které se často pojí s různými dietami nebo extrémním cvičením. Abyste ale jste dosáhli zdravého a udržitelného hubnutí, není třeba zkoušet žádné hladovky, extrémy nebo vyčerpávající aktivity. Základní pravidlo spočívá v kaloriích.

Principem je, že musíte vytvořit rozdíl mezi tím, kolik kalorií denně přijímáte a tím, kolik jich spalujete. Pokud je příjem kalorií větší, než výdej, tělo ukládá přebytečné kalorie jako tukové zásoby. Naopak, pokud je výdej kalorií větší než příjem, tělo spotřebuje ty přijaté a začne spalovat uložené tuky pro získání energie, čímž nastává hubnutí.

Důležité je pamatovat na to, že zdravé hubnutí je o dlouhodobém procesu. To znamená, že i rozdíl kalorií, neboli kalorický deficit, musí být trvalý a systematický.

Nejvíce kalorií se přijímá v nezdravých potravinách, spolu s nezdravými tuky a jednoduchými cukry, které nemáte šanci spotřebovat v přijatém množství. Naopak nejlepší potraviny jsou ty, které obsahují bílkoviny, zdravé tuky a vlákninu.

Klíčovým faktorem pro spalování kalorií je zase fyzická aktivita. Každodenní pohyb zvyšuje výdej kalorií a tak podporuje spalování tukových zásob v organismu. Zapomínat byste také neměli na to, že každý člověk je jedinečný. Podle individuální situace je třeba přizpůsobit jak příjem, tak výdej kalorií a to včetně stravování a cvičení.

Nejlepší cvičení, sport a pohyb bez ztráty svalové hmoty

Získat fyzickou kondici a formu, aniž byste ztratili svalovou hmotu, je jedním z hlavních cílů při zdravém hubnutí. K tomu slouží kombinace přirozeného pohybu, sportů s komplexním zaměřením na celé svaly a cílených cviků.

Zde jsou nejlepší fyzické aktivity na podporu svalů:

10 tisíc kroků pěšky denně: Chůze skvělý způsob, jak zvýšit denní pohyb a udržet si aktivní životní styl. Jedná se o ideální řešení pro zlepšení kondice, zvýšení energetického výdeje a podporu rychlejšího spalování kalorií. Dobré je provádět tuto aktivitu pravidelně, dlouhodobě a ideálně každý den a projít alespoň 10 tisíc kroků.

Plavání: Plavání je vynikající sport, který je šetrný ke svalům a zároveň působí na celé tělo. Je to skvělý způsob, jak si udržet kondici, budovat svalovou hmotu a spálit kalorie. Také pomáhá udržet flexibilitu těla a zlepšit koordinaci pohybů. Pro dosažení nejlepších výsledků je důležité plavat pravidelně, alespoň 3krát týdně.

Lehký běh na střídačku se sprintem: Tento druh tréninku je efektivní pro ztrátu tělesné hmotnosti a zároveň pomáhá udržovat svalovou hmotu a kondici. Spočívá ve střídání lehkého a pomalého běhu s krátkými úseky rychlého sprintu. Trénink by se měl provádět alespoň 3krát týdně a postupně zvyšovat intenzitu a čas sprintů.

HIIT nebo crossfit tréninky: Tato cvičení jsou skvělá pro udržení svalové hmoty, zvýšení kondice a mnohem rychlejší spalování tuků. Tréninky kombinují velmi vysokou intenzitu cvičení s krátkými obdobími odpočinku. Ideální je provádět je dvakrát až třikrát týdně, ale zároveň s dostatečným odpočinkem pro regeneraci svalstva.

Vytrvalostní běh nebo cyklistika: Pro zlepšení kondice a dlouhodobé hubnutí jsou tyto dva sporty ideální. Jejich pravidelným prováděním, ideálně 2 krát týdně, můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Posilují svaly, zlepšují srdeční činnosti a podporují i ztrátu kalorií. Důležité je mít správnou techniku, abyste co nejvíce namáhali svaly.

Silové cviky s váhou těla nebo činkami pro svaly: Pravidelné provádění těchto cvičení, minimálně 2-3 krát týdně, vám pomůže posílit svaly, zvýšit jejich sílu, podpořit objem a celkově budovat postavu. Při silových cvicích je důležité správné provádění techniky a postupné zvyšování zátěže, abyste dosáhli maximálního efektu.

Bez hladovění? Bílkoviny, vláknina, zdravé tuky a aminokyseliny

Bílkoviny, vláknina, zdravé tuky a aminokyseliny jsou klíčové živiny, které vám pomohou s hubnutím, utlumením hladu a budováním svalové hmoty.

Nejdůležitější jsou bílkoviny, které mají roli při udržování sytosti a svalového růstu. Zdroje bílkovin jsou široké, ať už jde o živočišné nebo rostlinné, do jídelníčku zařaďte hubenější drůbeží maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, luštěniny a sóju.

Pokud jde o vlákninu a tuky, je třeba o nich vědět toto:

 • vláknina zvyšuje objem potravy v žaludku, což vede k pocitu sytosti, reguluje střevní činnost, je prevencí proti zácpě a zlepšuje trávení
 • skvělým zdrojem vlákniny jsou jablka, hrušky, banány, oves, celozrnný chléb, hnědá rýže, brokolice, mrkev a okurky, stačí je jen kombinovat
 • zdravé tuky pomáhají udržovat zdravou hladinu cholesterolu a některé vitamíny a živiny je potřebují správné vstřebávání a účinnost
 • ve významném množství nacházejí v avokádu, ořechách, olivovém oleji a v rybách, do jídelníčku doporučujeme sardinky, lososa a tuňáka

Aminokyseliny mají také důležitý vliv pro udržitelné hubnutí. Jejich hlavním účinkem je podpora regenerace a růstu svalů, zvýšení výkonnosti, snížení chuti k jídlu a urychlení spalování tuků z ostatní potravy. Z nejbohatších zdrojů aminokyselin zkuste maso, ryby, mléčné výrobky, vejce, ořechy, semínka, zeleninu a luštěniny.

Jak ještě podpořit zdravé a dlouhodobé hubnutí životosprávou?

Když přijde řeč na zdravé a trvalé hubnutí, je třeba si uvědomit, že jednoduchá a krátkodobá řešení v tomto případě nestačí. Klíčovou roli v dosahování a udržování výsledků má lepší životospráva, změna životního stylu a komplexní působení.

Nejlepší podpora hubnutí zahrnuje následující:

Žádné hladovky a extrémní diety: Při hubnutí je třeba mít na paměti, že žádné hladovky ani extrémní diety nejsou cestou ke zdravému hubnutí, naopak přinášejí jojo efekt. Zaměřte se na vytvoření vyváženého jídelníčku, který podporuje trvalé hubnutí. Nehladovějte, nevynechávejte jídla a zapomeňte na krátkodobé diety.

Žádný alkohol a kouření: Alkohol obsahuje mnoho kalorií a má negativní vliv na metabolismus, což může bránit úbytku hmotnosti. Navíc může podporovat chuť k jídlu a vést k nadměrnému stravování. Kouření zpomaluje metabolismus a narušuje celkové zdraví, včetně vlivu na hormony a tedy i na přibývání na váze.

Žádné fast food jídla a sladkosti: Chcete-li hubnout zdravě a dlouhodobě, vyhnout se fast foodům, chipsům nebo sladkostem je nezbytností. Obsahují spoustu nezdravých tuků, solí, cukrů a prázdných kalorií. Místo toho se soustřeďte na konzumaci čerstvých potravin s převahou ryb, libového masa, ovoce, ořechů a zeleniny.

Žádné polotovary a konzervované potraviny: Při snaze dosáhnout zdravého a dlouhodobého hubnutí je nezbytné vyhnout se polotovarům a konzervovaným potravinám. Tyto výrobky často obsahují nepotřebné přísady, umělé látky a vysoký obsah soli a cukru s nízkým obsahem živin. Navíc jsou tučné a doslova plné prázdných kalorií.

Jídlo pravidelně, často a menší porce: Tento přístup zajišťuje udržení stabilní hladiny energie během dne a minimalizuje riziko přejídání. Častější stravování také podporuje rychlejší metabolizování potravy a lepší vstřebávání živin do těla. Rozdělení jídla na menší porce pomáhá také při kontrolování příjmu kalorií.

Voda, čaje, ovocné a zeleninové šťávy: Pitný režim je při hubnutí zásadní a tvořit by jej měla voda a nápoje bohaté na živiny. Voda je důležitá pro správné fungování těla a udržení metabolismu. Čaje zase poskytují antioxidanty a podporují spalování. Ovocné a zeleninové šťávy obsahují vitamíny a minerály, které pomáhají s trávením.

Odpočinek během dne a spánek v noci: Základními pilíři pro celkovou fyzickou a duševní pohodu jsou spánek a odpočinek, poskytují totiž organismu potřebnou obnovu a regeneraci. Správný odpočinek a spánek zlepšují metabolismus, trávení, regulují hladinu hormonů, snižují stres a podporují obnovu energie pro další den.

Doplňky stravy: jsou důležitým nástrojem, který může podpořit hubnutí. Jedná se o produkty obsahující bylinky, živiny, vitamíny či aminokyseliny a to ve vysoké koncentraci právě pro procesy související s hubnutím. Většinou mají komplexní účinky a jejich výhodou je možnost přesného dávkování s užíváním i několik měsíců.

Nejčastější otázky o tom, jak zhubnout zdravě a doma

Mnoho lidí se zajímá o to, jak zhubnout zdravě a dosáhnout výsledků, aniž by trpělo trávení, metabolismus nebo fyzická kondice. S tím souvisí také mnoho dotazů, které se týkají hubnutí doma, různých metod i některých externích vlivů.

Toto jsou témata, která se řeší na internetu nejvíce:

Které chyby při hubnutí doma jsou nejčastější?

Hubnout doma je přirozené a většina lidí se rozhodne právě pro hubnutí v domácím prostředí. Pozor je však třeba dát na nedostatečné plánování a sledování stravy, nedostatek fyzické aktivity a pohybu, málo kvalitního spánku a hydratace a nedostatek trpělivosti. Riziková je i ztráta motivace, pokud se nedostaví okamžité výsledky.

Má hormonální antikoncepce vliv na hubnutí u žen?

Antikoncepční pilulky obsahující estrogen a progestin mohou způsobit zadržování tekutin a zvýšení hmotnosti. Estrogen může také ovlivnit metabolismus tuků a energetickou rovnováhu, což může mít za následek přibírání nebo minimalizaci vlivů na hubnutí. Pokud i přes snahu déle nehubnete, poraďte se s gynekologem.

Proč extrémní diety nebo hladovka nefungují?

Extrémní diety a hladovka jsou možná účinné krátkodobě, ale z dlouhodobého hlediska mohou způsobit snížení metabolického tempa a sníženou schopnost spalování kalorií. Nedostatek důležitých živin může mít negativní vliv na vaši energetickou úroveň, náladu, svalovou hmotu a celkovou vitalitu, což se projeví i na rychlém ukončení těchto metod.

Které faktory mohou ovlivnit proces hubnutí?

Hubnutí je dlouhodobá záležitost a ovlivňuje několik okolností. Mezi hlavní faktory patří genetika, metabolismus, životní styl, stravovací návyky, fyzická aktivita, hormonální rovnováha a psychický stav. Důležitými jsou i věk, vliv stresu, množství a kvalita spánku a pitný režim. Chcete-li hubnout, musíte ovlivňovat všechny a komplexně.

Jaké přírodní prostředky ještě podporují hubnutí?

Existuje několik přírodních prostředků, které mohou podpořit hubnutí. Mezi ně patří i koření i bylinky, například Zelený čaj, chilli koření, oregano, bazalka nebo kurkuma. Obsahují přírodní látky, které mají stimulující účinek na metabolismus, zlepšují trávení, potlačují chuť k jídlu a mohou podpořit termogenezi z potravin.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Spousta lidí usiluje o hubnutí, ale zaměří se pouze na nějakou oblast a pak se setkají s neúspěchem. Součástí komplexního vlivu by měla být i příroda, která nabízí pro organismus účinné látky v podobě rostlin, aminokyselin nebo vitamínů.

Využít se dají přes přírodní doplňky a jejich účinky:

 • doplňky mají složení z rostlinných extraktů a dalších látek, které podporují zdravější životosprávu a zmírňují pocity nadměrného hladu
 • kombinace přírodních složek působí komplexně a podporuje všechny metabolické a trávicí procesy, což přispívá ik efektivnímu hubnutí
 • významné oblasti působení zahrnují podporu tukového spalování a termogeneze, což vede k transformaci přijatých kalorií na okamžitou energii
 • některé složky doplňků také snižují ukládání tuků, mají antioxidační účinky a podporují fyzickou výkonnost i psychickou pohodu

Přírodní doplňky se vyznačují složením, které sestává z látek bezpečných a přirozených pro organismus. Na rozdíl od synteticky vytvořených produktů na hubnutí, jsou přírodní doplňky k tělu šetrné a nevyvolávají žádné negativní účinky. Mají nejčastěji podobu tablet nebo kapslí pro perorální užívání i více měsíců po sobě.

eSlim® speciálně pro hubnutí a pro lepší metabolismus

K nejkvalitnějším přírodním prostředkům na hubnutí, který získal schválení od Úřadu veřejného zdravotnictví SR, patří také přírodní doplněk značky eSlim®.

Ten je určen pro všechny bez ohledu na věk a pohlaví, kteří se rozhodli dostat do formy a zefektivnit hubnutí, metabolismus a spalování tukových zásob. Jedinečné složení zahrnuje výběr extraktů bylin, aminokyselin a vitaminů bez chemických přísad.

Zde je jeho složení is popisem oblastí působení:

 • přírodní spalovače tuků Divoký pomeranč a Zelený čaj
 • aminokyselina L-Karnitin pro přeměnu energie a metabolismus
 • Guarana pro povzbuzení fyzické i psychické výkonnosti
 • vitamin C na imunitu, vitalitu a proti vlivu oxidačního stresu
 • Kofein a Chilli extrakt pro efektivnější proces termogeneze

Přírodní produkt značky eSlim® je vytvořen s cílem účinně zredukovat tělesnou hmotnost a podpořit všechny procesy v těle, které k tomu vedou. Abyste těchto účinků dosáhli, je nezbytné pravidelné a dlouhodobé užívání. Dobrou zprávou je, že doplněk je dostupný bez vyšetření či předpisu u lékaře a nemá žádné vážnější nežádoucí efekty.

S vyváženou stravou, spánkem, pohybem a zdravým pitným režimem bude pro vás eSlim® součástí komplexní, přírodní a trvalé změny hmotnosti směrem dolů. Pokud byste chtěli vědět víc nebo si ho koupit, podívejte se na oficiální webstránku značky.

Zhodnocení zkušeností a jak zhubnout dlouhodobě a zdravě

Hubnutí je cílem mnoha lidí, avšak když přichází téma zdravého hubnutí bez hladovění, ztráty svalstva as dlouhodobými výsledky, je to nepříjemná výzva.

Hubnutí totiž není jen o ztrátě kilogramů, ale také o dosažení a udržení zdravého životního stylu. V první řadě je to proces, který vyžaduje trpělivost, disciplínu a motivaci. Důležitá je změna životních návyků a prosazení nových rutin, které vás mají doprovázet každý den, bez ohledu na okolní faktory nebo náladu.

Zásadním prostředkem je vyvážená strava bohatá na živiny, pravidelná konzumace dostatečného množství ovoce, zeleniny, bílkovin a zdravých tuků. Podstatný je i příjem vody jako základ pitného režimu, což pomáhá metabolismu i tráveně.

Kromě stravy je třeba věnovat pozornost také fyzické aktivitě. Ta má pozitivní vliv na spalování kalorií, posilování svalů a zlepšení celkového zdraví. Kombinovat je třeba aerobní cvičení s přirozenou chůzí a intenzivním tréninkem, pro podporu svalů jsou důležitá i silová cvičení s činkami nebo hmotností vlastního těla.

Při hubnutí vám může pomoci také přírodní doplněk značky eSlim®. Tento unikátní produkt s přírodním složením může výrazně podpořit celý proces hubnutí a to dlouhodobě, jelikož jde o doplněk vhodný pro pravidelné užívání i více měsíců po sobě.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě