• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jak spolu souvisí obezita, hubnutí a stres a co pomůže na snížení hmotnosti nejvíce?

obesita

To, že na lidský metabolismus, trávení a spalování kalorií mají vliv takové věci jako pohyb, způsob stravování či jídelníček, je poměrně známé. Určitě jste však tušili i to, že na to mají vliv také psychogenní faktory, hlavně nervozita, neklid a stres.

Co je stres a jaké je jeho působení v lidském těle

Pod pojmem stres se myslí takové psychické či mentálně působení na organismus, které ho vystavuje nadměrné zátěži a dostává ho pod tlak. Jde o působení, které se jen velmi těžko ovlivňuje a většinou ho nemáme pod kontrolou, čili ho neumíme zastavit.

Takový stres v těle vyvolává řadu reakcí a ty nejsou jen čistě psychologické, jak by se mohlo zdát. Kromě pocitů úzkosti, strachu nebo neklidu, což jsou typické projevy stresu, se dostavují i ​​fyziologické projevy. Ve většině případů dojde ke zvýšení tepu, zrychlení bušení srdce, zvýšení tlaku, zrychlení dýchání a k nadměrnému pocení.

Ještě více specificky působí dlouhodobý stres, který přináší i:

  • dlouhodobé problémy s trávením, kdy přijde jednak k jeho zpomalení, ale zároveň i ke zvýšení pocitu hladu, takže člověk konzumuje více, než by měl
  • s tím souvisí i neustálý pocit nedostatku energie, co se snaží mozek vynahradit tím, že aktivuje chuť na příjem rychlé energie, většinou v podobě sladkostí
  • zároveň dochází i k narušení řádného procesu metabolismu a spalování tuků, během dlouhodobého stresu přichází k většímu ukládání zásob
  • problematické je také omezení možností na pohyb, stres většinou paralyzuje i chuť na dlouhodobou sportovní aktivitu a to vylučováním stresových hormonů

Naopak krátkodobé stresové situace mohou mít na tělo i pozitivní účinky. Musí však jít o takové situace, kdy máte možnost přímého ovlivnění řešení a víte do nich aktivně a hlavně rychle zasáhnout. To způsobí odbourání stresu a nahromaděné energie. Výsledkem je pak vyřešení situace spálení energie a krátkodobě dokonce i zhubnutí.

Jak co nejlépe eliminovat stres

Zbavit se stresu a jeho negativního působení v organismu je možná na první pohled těžké, ale není to nemožné. Ideální samozřejmě je, pokud na vás působí pouze jeden typ stresu, například z práce, takže ho víte eliminovat tím, že změníte pracovní pozici.

No i z dlouhodobého hlediska je lepší působit komplexnější:

Uspořádání priorit: Zvládnout vše najednou je nemožné a proto si třeba určit ve svém nitru priority. Pokud budete vědět, co je nejdůležitější, co méně a co vůbec, minimálně v té poslední kategorii vás nebudou negativní faktory vůbec stresovat. Nedá se to sice omezit vše najednou, ale postupně a po krocích ano.

Časové plánování: Druhou důležitou zásadou je správné časové plánování předem. To musí souviset i s výše zmíněnými prioritami, kde byste si měli na nejdůležitější věci vyhradit dostatek času. Stres v mnoha případech totiž vzniká i na základě časové tísni a pocitu, že člověk nestíhá všechny věci během dne.

Odpočinek a spánek: Nezbytnou součástí snížení stresové zátěže je odpočinek pro organismus. Ten by měl spočívat jednak v odpočinku i během dne, například pravidelné přestávky, kdy budete dělat vůbec nic, ale iv dostatku kvalitního spánku. Ten by měl trvat alespoň 7 hodin a měl by být bez jakéhokoliv přerušení.

Pozitivní myšlení: Našim posledním tipem, ale jedním z těch nejdůležitějších, je nastavit se na pozitivní myšlení. Tato na první pohled jednoduchá věc znamená v praxi jednak omezit vliv negativních lidí, ale zároveň se snažit ve všem hledat něco prospěšné. Stres je totiž i o pocitu, že vidíte okolní věci negativně.

Jaká další opatření vám ještě pomohou na hubnutí

V případě, že bylo důsledkem dlouhodobého stresu neadekvátní zvýšení hmotnosti a chtěli byste tento stav napravit, kromě omezení stresových faktorů je třeba i aktivnější působení na trávení, metabolismus, spalování tuků a chuť na jídlo.

Jak? Například i následujícími prostředky:

Koření: Nejlépe se kalorie a tukové zásoby spalují termogenním efektem, který lze velmi účinně vyvolat i pomocí koření. Ty podporují i ​​celkově trávení a metabolismus. Mezi ty nejlepší patří zázvor, bazalka, majoránka, fenykl, chilli, pepř, muškátový ořech, kajenský pepř a skořice.

Voda na hubnutí: Pokud chcete nastartovat a zrychlit metabolismus a sekundární i zlepšit spalování energie, jednou z nejlepších možností je voda. Pokud do ní přidáte například i okurku, citron, meloun či některé jiné druhy ovoce a zeleniny, můžete účinek ještě zefektivnit a podpořit trávení i zasytit více žaludek.

Omezení nezdravých živin: V případě, že se chcete zbavit uložených tukových zásob ještě efektivněji, snažte se minimalizovat příjem jednoduchých cukrů a živočišných tuků. Namísto čokolády a sladkostí si dejte raději med nebo stevie a jde-li o tuky, do jídelníčku raději zařaďte ryby, ořechy, sóju a semena.

Speciální tabletky: Podpořit všechny oblasti potřebné pro hubnutí, čili metabolismus, trávení, snížení pocitu hladu a lepší spalování tuků, je možné i s využitím speciálních přípravků, například jako je značka eSlim®. Jde o tabletky s přírodním složením, které lze užívat dlouhodobě a jsou dostupné bez předpisu.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě