• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jak na hubnutí po Vánocích? 10 tipů a rad, co dělat a jak nejefektivněji zhubnout

hubnuti po vanocich

Vánoce bývají z pohledu hmotnosti jedním z nejtěžších období v roce. Odolat všem nástrahám, hlavně pokud jde o různé nezdravé jídla, je opravdu náročné a většina lidí dříve či později podlehne. Jak se s nástrahami Vánoc vyrovnat a co pomáhá nejvíce?

Na co si dát během Vánoc pozor a které jsou největší rizika

Vánoce, obecněji řečeno i zima, jsou pro lidský organismus zátěží z více úhlů pohledu. Nejde přitom jen a jen o zvýšení hmotnosti a přibývání, to je důsledkem jiných příčin. Mnohem horší je, že nastává všeobecné zhoršení zdravotního stavu.

S tím souvisí především následující typy rizik a problémů:

  • nadměrný příjem jídla obecně, přičemž nemusí samozřejmě jít nutně jen o nezdravé typy potravin, ale velký je jejich objem, čili i množství kalorií
  • nezdravý způsob stravování, zejména pokud jde o nepravidelnost, někdy nastává delší období hladovění a následně zas přejedení se, co narušuje metabolismus
  • vysoký příjem nezdravých živin a látek, hlavně pokud jde o živočišné tuky, sůl nebo cukr v podobě sladkostí, tyto látky se nespálí, ale uloží v organismu
  • nedostatek pohybu, což znamená samo o sobě problém nejen pro spalování kalorií a ukládání tuku, ale i pro kardiovaskulární soustavu a trávicí systém

Výsledkem všech zmíněných typů rizik a problémů jsou zvýšení hmotnosti, zpomalení metabolismu, nadměrné ukládání tuků a zhoršení trávení. K tomu se může v závislosti na jídelníčku a typu stravování svátcích, přidat i neustálá chuť k jídlu nebo na sladkosti. Právě na tyto oblasti proto třeba po Vánocích působit nejvíce.

Nejlepší tipy a rady, jak zhubnout po Vánocích

Pokud jste po svátcích zpozorovali po tom, jak jste se podívali na ručičku váhy, zvýšení hmotnosti, je nejvyšší čas začít se věnovat hubnutí. Nedělejte však nejčastější chybu všechny lidi, že se zaměříte jen na nějaké hladovění či dietu.

Právě naopak, musí jít o komplexnější proces, který bude zahrnovat více oblastí:

Pohyb: Tou první a nejdůležitější je rozhýbání metabolismu a spalování tukových zásob. K tomu slouží nejlepší pohyb, který pomáhá na zvýšený výdej energie a čím bude tento pohyb častější a pravidelnější, tím více energie v podobě tukových zásob tělo tímto způsobem spálí. Výsledkem je tak dlouhodobé snížení hmotnosti.

Omezení nezdravých tuků a cukrů: Pochopitelně, bez vlivu na jídelníček se vám nadbytečné kilogramy shodit nepodaří. Základem je omezit příjem nezdravých typů tuků, hlavně živočišného druhu a z červeného masa, stejně tak třeba snížit příjem cukru v podobě sladkostí, který tělo neumí využít.

Pitný režim: To, co pijete a jaký je váš pitný režim během dne, je také neméně důležité, jako to, co jíte. Pravidelný přísun tekutin totiž pomáhá na metabolismus a tedy i na spalování kalorií a na podporu hubnutí. Snažte se pít hlavně vodu nebo čaje, po menších dávkách, ale pravidelně každou jednu až dvě hodiny.

Zdravé tuky: Pokud jde o tuky, ne všechny jsou samozřejmě špatné, ty zdravé a prospěšné byste rozhodně měli ve svém jídelníčku mít. Mezi tyto druhy patří hlavně omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, které jsou obsaženy především v rybách, mořských plodech, ořechách a semínkách, například lněných či sezamových.

Vitamíny a minerály: Na podporu trávení, látkové přeměny a také na zlepšení stavu kardiovaskulárního systému, který dostává po Vánocích zabrat, je důležité přijímat co nejvíce ovoce a zeleniny. Týká se to zejména těch druhů, které obsahují vitamíny B, C, D a E a minerály hořčík, draslík, selen a vápník.

Pravidelné stravování: Kromě toho, jaké složení má váš jídelníček, je důležité i to, jak pravidelně se stravujete a jaký je způsob stravování. Pro neustálou podporu metabolismu je důležité jíst menší porce, ale častěji, čili obdobně, jako při pitném režimu. Ideální je mít 5 jídel během dne, čili snídaně, desítku, oběd, svačina a večeři.

Koření nejen jako přísada: Nejen běžné potraviny a způsob stravování vám mohou pomoci se snížením hmotnosti, ale i více druhů koření mají v této oblasti pozitivní účinky. Jde například o oregano, bazalku, fenykl, anýz a na spalování tukových zásob se hodí pálivé druhy, například chilli a kajenský pepř.

Eliminace zlozvyků: Velmi důležité je zbavit se jakýchkoli škodlivých vlivů a látek, kam patří i alkohol a nikotin. Oba tyto jedy, obzvláště v případě nikotinu, mají negativní vliv jak na cévy, srdce, trávení či plíce, jakož i na metabolismus a hmotnost. Pokud chcete zhubnout, musíte jejich vliv úplně odstranit.

Eliminace stresu: Účinné hubnutí je možné pouze tehdy, pokud máte svůj klid a jste mentálně vyrovnaní. Eliminovat stres je proto prioritou nejen kvůli psychohygienu, ale stejně tak i kvůli pravidelnému metabolismu a tedy i účinnějšímu spalování kalorií. Kromě toho, stres zvyšuje chuť na jídlo a to je přesně opak toho, co chcete.

Podpůrné přípravky: Pokud chcete udělat své hubnutí ještě efektivnějším, můžete sáhnout i po některých podpůrných přípravcích. Dobrým příkladem jsou právě tabletky eSlim®, které působí na optimalizaci hmotnosti komplexně, jednak přes metabolismus, jednak přes spalování tuků a jedna na snížení chuti k jídlu.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě