• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Jak na hubnutí po porodu z břicha i jinde? Zde jsou cviky a tipy, jak zhubnout

hubnutí po porodu

Proč žena v těhotenství přibírá a kolik přibere

Je naprosto normální a přirozené, že žena během těhotenství přibere a to ne ani tak kvůli sobě, jako kvůli plodu. Po porodu je zase přirozené, že u téměř každé je prioritou zhubnout, ačkoli v tomto případě to určitě nebude tak rychlé, jako přibrání před ním.

Během tohoto období se tělo výrazně změní a to, kolik žena během těhotenství přibere, je individuální. V průměru je to od 9 do 13 kg, výjimečně až do 20 kg. Ženy s průměrnou hmotností přiberou obvykle od 10 do 20 kg, podkožní tuk tvoří v průměru 2 až 4 kg. Platí také, že hubenější ženy přibírají obvykle více, než ty s nadváhou.

Na druhou stranu, většina žen po porodu i spontánně zhubne. Důvod? Plod, placenta a plodová voda tvoří celkem přibližně 8 kg, kterých se tělo zbaví.

Přibírání během těhotenství je totiž výsledkem nutnosti vyživovat nejen tělo matky, ale také plod. Přestože množství z této hmotnosti se hned po porodu dostane z těla ven, určité zásoby energie a živin zůstávají, což je pro organismus naprosto přirozené.

Těhotenství, porod a období po porodu jsou totiž pro organismus energeticky náročné. Vyšší kalorický příjem a určité ukládání energie jsou proto přirozené a v konečném důsledku mají v daném období i smysl. Nemůžete ani očekávat, že po porodu dojde k redukci hmotnosti rychle a samovolně, musí jít o dlouhodobý a zejména postupný proces.

Jaké cviky na břicho a pohyb pro hubnutí po porodu?

Jednou z častých chyb žen po narození miminka je, že zapomínají na sebe a na své základní životní potřeby. Jednou z nich je i pohyb a fyzická aktivita, které podporují metabolismus, spalování energetických tukových zásob i přijatých kalorií.

Po porodu byste se měli věnovat těmto aktivitám:

Procházky a chůze: Chůze má pozitivní vliv na psychiku i na spalování kalorií a po porodu je nejbezpečnějším druhem pohybem. Aby byla účinná, zkuste denně udělat alespoň 10 tisíc kroků, ideálně si to rozdělte například na 3 vycházky po 20 minutách. Chcete-li hubnout rychleji, zvolte procházky do kopců a rychlejší tempo chůze.

Kegelovy cviky na pánevní dno: Cílem těchto cviků je zpevnit svaly pánevního dna a břišních svalů, sekundárně podpořit hubnutí. Lehněte si na záda, pokrčte nohy v kolenech a stáhněte svalstvo, kterým ovládáte močení, na 10 sekund. Cvik zopakujte alespoň 10krát po sobě a takhle cvičte Kegelovy cviky 3krát denně.

Jóga a pilates doma: Oba jsou si velmi podobné a z hlediska zdraví a hubnutí jsou účinné. V pilates se cvičí v poloze ležmo a v józe většinou ve stoje. Z pilatesu zkuste například cvik v poloze ležmo, s výdechem zvedat pánev pomalu vzhůru a opakovat to 30krát denně. Jógová cvičení jsou zase vhodná k relaxaci mysli a svalů pro další pohyb.

Plavání a snadný běh: Plavání je sport, který účinně posiluje každou část těla a podporuje kloubní aparát bez zátěže na klouby. Chcete-li docílit plaváním viditelné změny v hmotnosti, měli byste se mu věnovat alespoň 3 krát týdně vždy 1 hodinu. Pokud jde o lehký běh, tady je intenzita podobná, volte měkký terén v lese, ne asfaltový chodník.

Cvičení s vlastní váhou: Toto cvičení podporuje držení těla, krevní oběh i psychiku. Dobrým příkladem je plank, ideální je po porodu. Klekněte si na zem as vystřenýma rukama přejděte do polohy ležmo. Ramena směřují dolů, lopatky stáhnete k sobě a nepřehýbejte se v zádech. Vydržte tak alespoň 2 minuty a opakujte to 3krát po sobě.

Vytrvalostní běh a HIIT: Po 3 měsících a když už získáte kondici se můžete zaměřit i na intenzivnější pohyb. Vytrvalostní běh vám pomůže na kondici i lepší spalování kalorií. Pro doplnění zkuste HIIT cvičení, které obsahuje intenzivní intervalové cviky, například kombinaci sprintu, běh do schodů a skákání na švihadle.

Pozor na tyto časté chyby a mýty, mohou uškodit

Pro dosažení hubnutí po porodu je důležité nejen cvičení, ale také zdravé stravování a zdravý způsob života, neboli komplexní změna životního stylu.

Mnoho žen ve snahě zhubnout ale hledá zkratky, když věří mýtům nebo dělá přímo chyby, které mohou způsobit, že nehubnete nebo se vám zhorší zdravotní stav. Pokud se k tomu přidá nedostatečná regenerace, velmi rychle můžete ztratit motivaci.

Pozor si tak dejte na tyto časté chyby nebo mýty:

 • mnohé ženy se po porodu vystaví extrémním dietám, které omezují příjem živin, zvláště pokud jde o bílkoviny, sacharidy a také zdravé tuky
 • ženy, které se rozhodnou pro přísné stravování hned po porodu, si musí uvědomit, že tím omezují přísun živin i pro jejich kojící dítě
 • proteinová dieta, prášková dieta, přerušované hladovění či hladovka nejsou diety, které by se daly dlouho dodržovat a způsobují jojo efekt
 • řešením není ani excesivní cvičení a fyzické přetěžování organismu bez dlouhodobého plánu, takto tělo přetíží a také přijde k jojo efektu

Dalším častým omylem čerstvých maminek je omezený příjem škrobů či tuků, čili vyřazení rýže nebo brambor, stejně tak úplné vyřazení masa a živočišných produktů. Je to zdánlivá zkratka, podobně jako hladovění a pouze dojídání jídla po dětech. Nic z toho nepomáhá vašemu metabolismu, právě naopak, budete mít jen méně energie.

Jak zhubnout po porodu s jídelníčkem a dlouhodobě?

Hubnutí po porodu není jen záležitostí cvičení, působení musí být komplexní. V rámci něho je třeba normalizovat nejen trávení či metabolismus, ale i hormonální soustavu a docílit pro organismus dostatek živin, energie i regenerace.

Nejlepší podpora hubnutí po porodu zahrnuje toto:

Více bílkovin v potravinách: Bílkoviny jsou základním stavebním materiálem pro svaly a současně jsou důležité i pro energii. Nejlepšími zdroji jsou vejce, hovězí a kuřecí maso, mléčné výroby, řecký jogurt, ovesné vločky, červená čočka, fazole, cizrna, ryby či sója. Pokud jich budete konzumovat více, zasytí vás a sníží chuť k jídlu.

Dostatek vlákniny a zdravých tuků: Vláknina spolu se zdravými tuky podporují trávení, pozitivně ovlivňují cholesterol a vláknina vyživuje dobré bakterie ve střevech. Zdravé tuky jsou důležité také pro metabolismus. Do svého jídelníčku proto po porodu zařaďte více brambor, mrkve, švestek, avokáda, kukuřice, ořechů a semínek.

Žádné polotovary a fast food: V současné době je pro mnohé mnohem snazší zajít někde do rychlých občerstvení nebo hodit na pánev skoro hotový polotovar. Takový způsob stravování je však pro organismus nezdravý, protože nedisponuje žádnými živinami a jsou plné toxinů. Pokuste se jim vyhýbat nebo s nimi úplně skončit.

Častější jídlo a menší porce: Chcete-li hubnout, měli byste jíst každý den přibližně ve stejnou dobu a zaměřit se na menší porce, které by měly být častější. Ideální je jíst 5-krát do dne v podobě 3 větších jídel a doplnit to svačinou a olovrantem. Podpoříte normální chod metabolismu, spalování kalorií a snížíte pocit hladu.

Voda, ovocné šťávy a zeleninové šťávy: Po porodu se ženy soustřeďují nejvíce na jídlo a zapomínají přitom na pitný režim. Pokud je nezdravý, může zvyšovat pocit hladu, což vede k přejídání. Zvolit byste měli čistou vodu, čerstvé ovocné a zeleninové šťávy a bylinkové čaje, pomáhají na trávení a více mají i detoxikační účinek.

Kojení co nejvíce a nejčastěji: Kojení v prvních měsících poskytuje dítěti dostatek výživy pro zdravý vývoj a pro ženu představuje spalování energie. Kojení a tvorba mateřského mléka je proces, který zvyšuje energetický výdej a podporuje spalování kalorií. Zároveň se tak normalizují hormony, což také přispívá k hubnutí.

Odpočinek a spánek proti stresu: Stejně jako pohyb je důležité mít i dostatek odpočinku. U malého dítěte to však může být složitější a proto byste se měli pokusit s ním usínat alespoň během dne. Dostatek spánku pomáhá proti stresu, normalizuje trávení, podporuje zdravý metabolismus a získáte energii i pro pohybovou aktivitu.

Doplňky výživy: Doplňky výživy jsou přirozenou volbou, jak podpořit metabolismus, trávení, spalování tuků či termogenezi pro lepší spalování kalorií z potravin. Jde o využití přírodních rostlinných látek, aminokyselin a vitaminů pro komplexní podporu hubnutí. Nejčastěji mají formu tablet a kapslí a jsou dostupné volně.

Nejčastější dotazy o hubnutí po porodu v praxi

Hubnutí po porodu je jedním z témat, které je mezi ženami řešeno nejvíce. Tento proces bývá často zdlouhavý a spojen s více praktickými otázkami či překážkami. Vidět to iv internetových diskusích podle témat, která ženy řeší nejčastěji.

Mezi otázky a otázky, které se rozebírají, patří:

Je přibírání v těhotenství přirozené a nezbytné?

Během těhotenství je zcela normální, že žena nabere pár kilo navíc, děje se tak v důsledku fyziologických změn, které ovlivňují organismus i růst plodu, včetně metabolických činností a pomalejšího spalování. Hubenější ženy v těhotenství přibírají více a to přibližně 8 až 13 kg, naopak ty s vyšší váhou přiberou méně a pouze do 8 kg.

Kdy začít po porodu s hubnutím a je to bezpečné?

Před tím, než se rozhodnete, že chcete začít po porodu hubnout, si musí váš organismus odpočinout a zregenerovat se. Oddech a pokojový režim byste si měli dopřát minimálně 6 týdnů, mnoho záleží i na tom, zda byl porod sekcí nebo přirozeně. Nic se nestane, začnete-li hubnout i po 2 měsících, mnohem důležitější je vydržet.

Kolik se dá po porodu zdravě zhubnout a za jak dlouho?

To, kolik zhubnete po porodu, závisí zejména na vašem samotném úsilí a přístupu k tomuto rozhodnutí. Čísla na váze se sama nesníží a už vůbec ne ze dne na den. Pokud ale budete mít dobré stravovací návyky, pravidelný pitný režim a dostatek fyzické aktivity, zhubnout můžete za měsíc 5 až 8 kg, ale závisí to i na začínající hmotnosti.

Kolik pít denně tekutin a proč se vyhnout kofeinu?

Pravidelný pitný režim je při hubnutí stejně důležitý jako pravidelné stravování. Co se týče jeho složení, určitě se vyhněte všem slazeným a uměle ochucením nápojům, které jsou kalorické a nezdravé. Pozor i na kofein, který organismus výrazně odvodní. Naopak čistá voda každou hodinu nebo dvě s minerálkou jsou tou nejlepší volbou.

Proč se vyhýbat extrémním dietám po porodu?

Ženy se po porodu pokoušejí shodit nabrané kilogramy co nejdříve a to s pomocí extrémních diet, například bez sacharidů nebo zcela bez jídla. Ani jedna z těchto diet neprospívá zdraví organismu, protože ho ochuzuje o důležité živiny, výsledkem může být i zhoršení zdraví. Hubnutí musí být přirozené a zejména dlouhodobé.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Tělo ženy prochází v době těhotenství i po něm změnami, které zasahují do hormonálních činností i metabolismu, výsledkem čehož je tloustnutí. Chcete-li je po porodu dostat do přirozeného fungování, nejlepší volbou jsou přírodní doplňky.

Jejich složení je přirozené a má široké působení:

 • extrakty obsažené v přírodních doplňcích pozitivně ovlivňují činnosti metabolismu, včetně celkového urychlení látkové přeměny
 • látky v přípravků také pomáhají snižovat chuť k jídlu a to především sladkých jídel, čímž snižují riziko dlouhodobého přejídání se
 • důležitými oblastmi účinku jsou i podpora spalování tuků a termogeneze, tedy efektivnější přeměna přijatých kalorií na okamžitou energii
 • několik složek snižuje i míru ukládání tuku, má antioxidační účinky, detoxikační vliv a podporuje imunitu i vitalitu organismu

Přírodní doplňky mají díky takovému složení minimální nežádoucí účinky, přestože některé z nich mohou být kontraindikovány v první týdny po těhotenství či po kojení. Dostupné jsou volně, k jejich zakoupení nebudete potřebovat recept ani lékařské vyšetření. Užívat je můžete dlouhodobě, klidně i více měsíců, ideálně na denní bázi.

eSlim® speciálně pro hubnutí a pro podporu po porodu

Celý proces hubnutí můžete urychlit a přirozeně podpořit právě s výše zmíněnými doplňky, přičemž jedním z nejkvalitnějších na trhu je značka eSlim®.

Doplněk má podobu kapslí, které se užívají 2 krát denně, ráno a večer, stačí je jen spolknout a zapít vodou. Složení sestává z bylin jako jsou Guarana, Zelený čaj a Divý pomeranč, obsahuje chilli extrakt, kofein, aminokyselinu L-Karnitin a vitamin C.

To s sebou přináší široké účinky na tyto oblasti:

 • podporuje metabolismus a urychluje spalování kalorií
 • zlepšuje vstřebávání živin a tvorbu energie termogenezi
 • urychluje celý proces hubnutí tím, že snižuje chuť jíst
 • snižuje ukládání tuku v těle a urychluje spalování jeho zásob
 • zvyšuje příjem kyslíku a energie do svalů během cvičení

Kromě toho pozitivně ovlivňuje i imunitu, vitalitu a proti únavě, podporuje nervovou soustavu a zpomaluje buněčné stárnutí. Přírodní produkt značky eSlim® je určen pro každého, včetně žen po těhotenství a porodu. Pro těhotné ženy však vhodný není, je proto lepší počkat s jeho užíváním až po porodu, kdy vám může viditelně pomoci.

Díky přírodnímu složení je doplněk dostupný i bez lékařského receptu nebo potřeby lékařského vyšetření a není třeba se obávat ani nežádoucích účinků. Dostupný je volně, má několik velikostí balení a koupíte si jej i online na oficiální webstránce.

Zkušenosti s hubnutím po porodu a závěrečné shrnutí

Z internetových i praktických zkušeností je vidět, že stále více žen se zajímá o hubnutí po porodu ao snahu dostat se do své původní hmotnosti co nejvíce.

Hubnutí a formování postavy v tomto období jsou ale u každé ženy jiné a zohlednit je třeba i různé externí faktory. Důležité jsou potraviny, které vyřadíte ze stravy, stejně tak i pitný režim. Podstatné je komplexní působení na příjem a výdej energie, tedy strava z kvalitních jídel, pravidelný pohyb alespoň v podobě chůze a cílené cvičení.

Třeba si však uvědomit, že hubnutí po porodu nebude tak jednoduché, jako v běžné situaci. Organismus ženy v době těhotenství, ale i po něm, prochází mnoha hormonálními změnami, které ovlivní metabolismus a ukládání tuků v těle.

Ze zkušeností žen však vyplývá, že pokud se budete zdravě a pravidelně stravovat, pravidelně doplňovat tekutiny v podobě vody, vyhnete se slazeným nápojům a pamlskům a budete se dostatečně pohybovat, můžete začít kalorie i tuky spalovat a hubnout. Ideální je tomu přidat cílené cviky a pomoc přírody, například v produktu eSlim®.

Tento doplněk byl certifikován Úřadem veřejného zdravotnictví, má kvalitní složení vhodné i pro ženy po porodu a zejména, dlouhodobě pozitivní recenze a výsledky. Pokud ho využijete jako doplněk ke zdravé životosprávě, výsledky se určitě dostaví!

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě