• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Hubnutí a alkohol

Při hubnutí je velmi důležité dávat si pozor na to, co a v jakém množství přijímáte. Velmi snadno se totiž může stát, že si dopřejete něco, co vám naruší váš dokonalý plán a ani o tom nebudete vědět. Jednou z takových věcí je například alkohol.
Otázky ohledně škodlivosti či prospěšnosti alkoholu řešíme už odnepaměti. Někteří odborníci tvrdí, že alkohol v malých dávkách neškodí, naopak, je tělu prospěšný. Jiní tvrdí, že i malé množství alkoholu je pro tělo nebezpečné. O to těžší to je v případě, pokud se snažíte zhubnout. Iv otázkách hubnutí má alkohol svá pro a proti. Nejdůležitější je nepřehánět to s pitím a hlídat si kalorie.

Problémem není samotný alkohol

Platí, že ze samotného alkoholu se netloustne. Alkohol odvodňuje tělo, podněcuje únavu a hlavně zvyšuje chuť k jídlu. Z toho vyplývá, že pokud si během dne dáváte pozor na to, co konzumujete a večer si dopřejete pohár vína, nemusí jít nutně o vážný prohřešek. To platí, pokud pijete příležitostně a nezatěžujete tím nadbytečně metabolismus. Pokud však pijete pravidelně, je pravděpodobné, že tak rychle nezhubnete, respektive, že to, co se vám podaří v posilovně spálit, naberete brzy zpět.

Co se děje s alkoholem v těle

Alkohol, stejně jako všechny ostatní potraviny, obsahuje poměrně hodně kalorií a stejně tak vám dodá i energii, kterou musíte nějakým způsobem vydat. Takže, pokud byste si dopřáli sklenici piva po náročné túře, mělo by to být v pořádku. Něco jiného již platí v případě, že konzumujete alkohol s mastným či slaným jídlem, což je poměrně častým zvykem. Organismus je tak zbytečně zaměstnán zpracováním, přesněji detoxikován alkoholu a nedokáže kvalitně štěpit bílkoviny, cukry a tuky, které se následně v takové formě ukládají. Malým pozitivem je, že se přitom neukládají tuky, protože játra se snaží odbourat toxický odpad z alkoholu. Dá se říci, že z alkoholu se netloustne, ale své negativní účinky si ponechává.

Který alkohol obsahuje nejvíce kalorií?

  • Světlé pivo 10-stupňové 0,5l – 168 kcal
  • Tmavé pivo 0,5l – 260 kcal
  • Světlé pivo 12-stupňové 0,5l – 260 kcal
  • Bílé víno 0,2l – 200 kcal
  • Červené víno 0,2l – 131 kcal
  • Tvrdý alkohol 40% 0,05l – 109 kcal
  • Vaječný koňak – 170 kcal
  • Rum s kolou 0,4l – 361 kcal

Pokud pravidelně cvičíte, dejte si pozor na toto

Alkohol má mimořádně špatný dopad na růst svalů a jejich následnou regeneraci. Kromě toho může způsobit dehydrataci a navodit zvýšenou únavu. V sportech, ve kterých se uplatňuje vytrvalost, se navíc přidávají negativní účinky zvýšené tvorby moči, která zvýrazňuje dehydrataci v důsledku pocení. Snížení objemu cirkulující krve zhoršuje podmínky pro zásobování svalů kyslíkem, potřebným pro tvorbu energie a udržení vysoké intenzity zatížení. Navíc játra, která je zaměstnána odbouráváním alkoholu, nedokáže efektivně tvořit glukózu a doplňovat její množství v krvi. Poklesem glykémie trpí nejen zásobování mozku, pro který je glukóza jediným zdrojem energie, ale při déletrvajícím zatížení i kosterní svaly. Nedostatečný přísun glukózy, jako kvalitnějšího a na kyslík méně náročného paliva, ztěžuje tvorbu energie a projeví se snížením intenzity zatížení a tím i zhoršením sportovního výkonu.

Má alkohol i pozitivní vliv na hubnutí?

Poslední roky se velmi diskutuje o pozitivních účincích alkoholu nejen na tělo, ale i na samotný proces hubnutí. Řeč není o všem alkoholu, ale pouze o některých druzích, jako je například víno. Víno má i pro „nechudnúcich“ lidí pozitivní účinky – zejména na cévy a srdce. Při hubnutí pomáhá spalovat tuky, a to hlavně u žen. Ženy musí vynaložit více energie na jeho rozklad a tato energie je následně využita pro zpracování tuků, které se nestihnou uložit. Nejlepší variantou je bílé víno, a to v kombinaci s čistou vodou.

Kterému alkoholu je třeba zabránit?

Mezi největší kalorické a energetické bomby patří slazený tvrdý alkohol, tmavé pivo a míchané drinky. Nejhorší jsou míchané drinky, které kromě alkoholu obsahují velké množství cukru, různých dochucovadel či sladidel. Naopak, vodka nebo gin patří k těm přijatelnějším variantám, samozřejmě v kombinaci s čistou vodou, popřípadě sodou.

Nejčastější otázky ohledně alkoholu

Je dobré pojíst alkohol mastným jídlem?

Rozhodně ne. I když to je poměrně častou praxí, pokud se snažíte zhubnout, vyhněte se mastným a tučným jídlům minimálně jeden celý den, kdy plánujete konzumovat alkohol.

Je třeba se připravit na večerní pohár už během dne?

Ano, je vhodné tomu přizpůsobit celodenní stravu a pokud nechcete ohrozit svou aktuální váhu, sáhněte po nízkokalorických potravinách.

Ovlivňuje alkohol růst svalů?

Některé studie potvrdily, že alkohol po tréninku potlačuje účinek růstového hormonu a testosteronu. Oba tyto hormony jsou důležité při budování svalové hmoty u mužů.

Může se kombinovat alkohol s pilulkami na hubnutí?

Nedoporučuje se to, protože alkohol snižuje účinek účinných látek v organismu. Příležitostné pití výraznější účinek tablet neovlivní, ale ve větším množství zpomalí jejich účinek. Doporučujeme omezit přísun alkoholu a doplnit stravování a životní styl o tabletky eSlim s vynikajícím účinkem na snížení chuti k jídlu.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě