• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Domácí přípravky proti celulitidě

Celulitida dnes trápí téměř každou ženu, i když si ji častěji spojujeme pouze s obezitou. Jde o porušenou kůži, která nemá nic společného s tím, kolik vážíte. Stejně jako u strií, je celulitida pouze kosmetický nedostatek, kterému se dá předejít.

Jak se zbavit celulitidy?

Celulitida vzniká při nadměrném hromadění toxinů v podkožní tukové tkáni. Čím více jich je, tím více zvětšují objem tkáně, až dojde k jeho porušení, což se projeví jako hrbolky či jamky na pokožce. Základním krokem, jak se zbavit celulitidy, je tedy odstranění těchto toxinů. Pomoci vám s tím může masáž nebo masážní sprcha, smoothie, sauna, pohyb nebo zábaly. Zjistěte, jak si připravit ty nejlepší domácí přípravky proti celulitidě, díky kterým se vám podaří zredukovat její příznaky již do dvou týdnů!

Nejčastější důvody vzniku celulitidy jsou:

 • dehydratace
 • nezdravé stravování
 • pomalý metabolismus
 • Nedostatečná fyzická aktivita
 • hormonální změny
 • Vysoké procento tělesného tuku
 • Genetická predispozice
 • Poruchy cirkulace krve

Kokosový zábal

Možná jste už slyšeli o jeho vynikajících vlastnostech, hlavně o jeho účinku na tukové buňky. Zábal s kokosovým olejem je přirozená metoda, jak eliminovat celulitidu. Většinou se používá v kombinaci s esenciálními oleji, jako například s levandulovým, citrusovým nebo rozmarýnovým.

postup:

Smícháme esenciální olej s hnědým cukrem a dvěma díly kokosového oleje v misce. V tenké vrstvě naneseme na pokožku, jemně vmasírujeme a překryjeme potravinářskou fólií. Necháme působit hodinu. Následně fólii odlepíme a danou oblast umyjeme, popřípadě si můžete dopřát příjemnou horkou sprchu. Tento zábal se doporučuje provádět jednou za týden.

Kávový zábal

Jeden z nejoblíbenějších a nejpříjemnějších zábalů je kávový. Káva dokáže rozpustit tukovou tkáň a zvýšit proudění krve, čímž se urychlí proces exfoliace a odplavování nečistot. Kromě toho, díky kávě se dokáží některé antioxidanty dostat rychleji do těla a zbavit jej tak toxinů. V případě, že máte problém s krevním tlakem, poraďte se se svým lékařem, protože káva tlak zvyšuje aiv případě takového zábalu můžete pociťovat bušení srdce.

Na kávový zábal budeme potřebovat:

 • horkou vodu
 • potravinářskou fólii
 • 4 sklenice kávových zrníček
 • lepicí pásku
 • plastovou misku
 • sítko

postup:

Kávová zrna dáme do misky, zalijeme vařící vodou a necháme 20 minut působit, dokud zrnka nezměknou. Následně zrna přecedíme, aplikujeme na oblasti s celulitidou a překryjeme fólií, přičemž ji stabilizujeme pomocí lepicí pásky. Zábal necháme působit 30 minut.

Zábal s jablečným octem

Jablečný ocet je výjimečný hlavně proto, že obsahuje velké množství minerálů a antioxidantů, které jsou při odstraňování toxinů velmi důležité. Navíc účinně dokáže snížit riziko vzniku celulitidy, takže jej můžete používat, i když celulitidu nemáte.

Budeme potřebovat:

 • 4 lžičky vody
 • 2 lžičky jablečného octa
 • 1 lžičku medu

postup:

Všechny ingredience smícháme dohromady, aplikujeme na postiženou část těla a necháme působit 30 minut. Následně smyjeme horkou vodou.

Zábal s esenciálními oleji

Esenciální oleje mají, stejně jako jablečný ocet, nesčetné výhody pro naše tělo. Jednou z nich je i to, že efektivně redukují celulitidu. Nejsilnější je jalovcový olej, jehož účinek nastupuje nejrychleji. Při přípravě tohoto zábalu se fantazii meze nekladou, můžete volně kombinovat oblíbené oleje, přičemž základ by měl tvořit olivový olej, který pokožku následně dokonale vyhladí a hydratuje. Pokud máte problém s ledvinami nebo jste těhotné, měli byste použít namísto jalovcového jiný olej.

potřebujeme:

 • 4 lžičky olivového oleje
 • 20 – 30 kapek oleje, dle volby

postup:

Oba oleje smícháme dohromady a vmasírujeme do pokožky. Necháme působit 10 minut. Tento zábal můžeme aplikovat až dvakrát do dne.

Skořicový zábal

Skořice pomáhá přirozeně detoxikovat tělo a má výrazné antibakteriální a antifungicidní účinky, navíc posiluje pojivové tkáně. Zábal z ní vás nejen zahřeje, ale i příjemně naladí.

Budeme potřebovat:

 • tělové mléko
 • 1 lžičku skořice

Tělové mléko vytlačíme do skleněné nádobky, přidáme skořici a promícháme. Vmasírujeme do pokožky, zabalíme do fólie a necháme působit 20 minut. Následně smyjeme. Pozor, skořice patří k silným alergenem, vyzkoušejte si ji proto nejprve na kousku kůže a až poté aplikujte na větší plochu.

Proč mají celulitidu pouze ženy?

Je to ze dvou důvodů. Jednak proto, že ženy mají odlišnou stavbu těla – kvůli těhotenství mají podélně pojivovou tkáň, která se může snadno natáhnout. A druhým důvodem jsou estrogeny, které podporují ukládání tukové tkáně.

Kde se nejčastěji nachází celulitida?

Na zadních a vnitřních stranách stehen, v oblasti břicha, na hýždích a zadní straně rukou.

Pomáhá na celulitidu i cvičení?

Ano, pravidelným pohybem se snižuje procento tuku, zpevňuje se svalová hmota, buňky se prokrvují a urychluje se odvádění odpadních látek ven z těla.

Které potraviny podporují vznik celulitidy?

Cukr, alkohol, nasycené tuky – máslo a červené maso, plnotučné mléčné výrobky, průmyslově zpracované potraviny, slané pochutiny, jako sušenky, solené arašídy, chipsy, dále bílé těstoviny, rýže, chléb, sladidla a mnohé další. Opačný efekt má bílé maso, špenát, celer, ledový salát, fazole, ryby, ořechy, ovoce, vejce, ovesné vločky, celozrnné pečivo a těstoviny, přírodní mléčné výrobky, zelený čaj, bílý čaj a avokádo.

 

 

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě