• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Divoký pomeranč na hubnutí a termogenezi

Nejdůležitější účinnou látkou obsaženou v tabletách eSlim, která má účinky na hubnutí, je extrakt z divokého pomeranče. Jde o subtropický strom, jehož plody se využívají například i na přípravu čaje pomáhajícího na spalování tuků.

Charakteristika divokého pomeranče

Divoký pomeranč, odborně nazvaný Citrus aurantium, je plod pomerančovníku hořkého. V tradiční čínské medicíně Zhi Shi je znám jako stimulant s léčivými účinky, který lze konzumovat samostatně jako ovoce, případně s mléčnou rýží.

V našem organismu má divoký pomeranč několik funkcí:

 • působí v trávicím systému pro zvýšení lipolýzy a termogeneze
 • působí na odbourávání mastných kyselin z existujících tukových zásob
 • tonizující funkce na zažívání, ale i celkové uklidňující působení
 • ovlivňuje i na kardiovaskulární systém, srdce a na tlak v cévách

Za výše zmíněné působení a funkce, které divoký pomeranč má, odpovídá hlavně jeho složení, v největší míře látka zvaná synefrin. Extrakt nebo sušené lístky divokého pomeranče se využívají díky této látce i na detoxikaci a posílení organismu.

Účinky divokého pomeranče

To, že plody Citrus aurantium byly využívány v tradiční přírodní medicíně v Asii, jen dokazuje, že jde o skvělý prostředek na podporu zdravého fungování lidského těla. Účinky na hubnutí, které se využívají v tabletách eSlim, ale byly objeveny teprve nedávno.

Zde jsou nejdůležitější vlivy, které divoký pomeranč nabízí:

Zvýšení termogeneze: Působení divokého pomeranče na hubnutí je zajištěno třemi účinky. Prvním je zvýšení dodávky energie prostřednictvím termogenní účinku, čili zvýšení termogeneze. Díky tomu dochází k efektivnějšímu trávení a zažívání.

Odbourávání lipidů: Divoký pomeranč je známý také jako spalovač tuků a právě jejich odbourávání je druhým důležitým účinkem pro podporu hubnutí. Látky obsažení v něm pomáhají na urychlení spalování tuků v problematických oblastech a jejich štěpení.

Eliminace nadbytečných tekutin: Ke snížení a kontrolu hmotnosti v organismu přispívá i správné hospodaření s tekutinami. I v tomto směru má divoký pomeranč své účinky, jelikož pomáhá na odvodnění a vyplavení nadbytečných tekutin z těla.

Podpora zažívání a trávení: Už ve staré čínské medicíně se využívaly plody pomerančovníku hořkého jako zažívací tonikum. Díky svým účinným látkám pomáhá na nevolnosti, nadýmání, nepříjemné pocity v žaludku a jako celkové žaludeční tonikum.

Podpora obranyschopnosti: Látky obsažené v divokém pomeranči mají prospěšné a podpůrné účinky i na zlepšení obranyschopnosti těla. Jednak pomáhají na zvýšení imunity, ale zároveň mají preventivní účinky vůči nachlazení nebo chřipce.

Zlepšení výkonu: Divoký pomeranč víte využít i na podporu fyzického i psychického výkonu organismu. Pomáhá na lepší snášení stresu, zmírňuje fyzické a mentální vyčerpání a díky přeměně tuku na energii pomáhá i na zvýšení fyzické výkonnosti.

Nejdůležitější obsažené účinné látky

Pozitivní účinky divokého pomeranče na hubnutí, ale i jeho působení celkově na trávení, zažívání a výkonnost, jsou dány obsahovými látkami v jeho plodech. Tyto složky nejsou sice samy o sobě výjimečně, ale společně mají významný efekt.

V divokém pomeranči najdete více účinných látek, toto jsou nejvýznamnější:

 • alkaloid synefrin působící na zažívání, který patří mezi významné termogenní složky zlepšující spalování tuků a jejich odbourávání
 • vitamín C, který má antioxidační, antibakteriální a protivirové účinky, díky čemuž divoký pomeranč zlepšuje obranyschopnost organismu
 • monoterpeny, což jsou přírodní látky s výrazným stimulačním a energizujícím účinkem na tělo, výsledkem jejich působení je i celkové zvýšení vitality

Užívání, nedostatek a předávkování divokým pomerančem

Vzhledem k tomu, že Citrus aurantium je běžný strom poskytující ovoce, nedostatek konzumace divokých pomerančů nemá žádný negativní vliv na organismus. Při běžné konzumaci ovoce nebo čaje z divokého pomeranče, nehrozí žádné problémy.

Menší problémy se ale mohou objevit v případě předávkování, zvláště pokud jde o čaj:

 • maximální dávkou pro přípravu čaje jsou 2 až 3 lžičky suroviny
 • čaj lze konzumovat každý den, po 3 týdnech si třeba dát 1 týden pauzu
 • v případě předávkování se objevují trávicí problémy a průjmy
 • v některých případech může dojít i k nechutenství k jídlu

Nejčastější a nejdůležitější otázky

V souvislosti s divokým pomerančem je důležité znát nejen jeho vlastnosti, ale především i praktické dosahy při využívání těchto účinků. Platí to tak v případě konzumace syrových plodů, jakož i při užívání přípravků s jejich obsahem.

Toto jsou nejdůležitější otázky, na které je třeba znát odpovědi:

Je možné díky pití čaje z divokého pomeranče zhubnout?

Přestože je divoký pomeranč stále více využíván k přípravě čajů, sám o sobě okamžité výsledky na hubnutí nepřinese. Právě proto jsou lepší specializované přípravky, jako je i eSlim, které kombinují více účinných látek a využívají jejich synergické působení.

Může konzumace divokého pomeranče způsobit nežádoucí účinky?

Citrus aurantium je v případě dodržování dávkování bez negativních vlivů na lidské tělo, ale lidé s některými specifickými problémy by si měli dávat větší pozor. Jde například o problémy s vyšším krevním tlakem nebo zvýšeným srdečním tepem.

Kdo může nejvíce vytěžit z účinků z Citrus aurantium?

Pozitivní účinky na trávení či hubnutí umí využít prakticky každý člověk, snad s výjimkou dětí a těhotných žen, u kterých se konzumace divokého pomeranče nedoporučuje. Účinky na zvýšení fyzického výkonu zas mohou speciální využít sportovci.

Je divoký pomeranč s obsahem synefrinu bezpečný k užívání?

Látka synefrin je chemicky podobná efedrinu, která byla v minulosti rozšířená pro sportovce a kulturisty, ale měla negativní účinky na centrální nervový systém. V případě synefrinu se při běžném dávkování ničeho podobného obávat netřeba.

Zdieľajte:

Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě