Divoký pomeranč na hubnutí a termogenezi
Nejdůležitější účinnou látkou obsaženou v tabletách eSlim, která má účinky na hubnutí, je extrakt z divokého pomeranče. Jde o subtropický strom, jehož plody se využívají například i na přípravu čaje pomáhajícího na spalování tuků.
Charakteristika divokého pomeranče
Divoký pomeranč, odborně nazvaný Citrus aurantium, je plod pomerančovníku hořkého. V tradiční čínské medicíně Zhi Shi je znám jako stimulant s léčivými účinky, který lze konzumovat samostatně jako ovoce, případně s mléčnou rýží.
V našem organismu má divoký pomeranč několik funkcí:
- působí v trávicím systému pro zvýšení lipolýzy a termogeneze
- působí na odbourávání mastných kyselin z existujících tukových zásob
- má tonizující funkce na zažívání, ale i celkové uklidňující působení
- ovlivňuje i na kardiovaskulární systém, srdce a na tlak v cévách
Za výše zmíněné působení a funkce, které divoký pomeranč má, odpovídá hlavně jeho složení, v největší míře látka zvaná synefrin. Extrakt nebo sušené lístky divokého pomeranče se využívají díky této látce i na detoxikaci a posílení organismu.
Účinky divokého pomeranče
To, že plody Citrus aurantium byly využívány v tradiční přírodní medicíně v Asii, jen dokazuje, že jde o skvělý prostředek na podporu zdravého fungování lidského těla. Účinky na hubnutí, které se využívají v tabletách eSlim, ale byly objeveny teprve nedávno.
Zde jsou nejdůležitější vlivy, které divoký pomeranč nabízí:
Zvýšení termogeneze: Působení divokého pomeranče na hubnutí je zajištěno třemi účinky. Prvním je zvýšení dodávky energie prostřednictvím termogenní účinku, čili zvýšení termogeneze. Díky tomu dochází k efektivnějšímu trávení a zažívání.
Odbourávání lipidů: Divoký pomeranč je známý také jako spalovač tuků a právě jejich odbourávání je druhým důležitým účinkem pro podporu hubnutí. Látky obsažení v něm pomáhají na urychlení spalování tuků v problematických oblastech a jejich štěpení.
Eliminace nadbytečných tekutin: Ke snížení a kontrolu hmotnosti v organismu přispívá i správné hospodaření s tekutinami. I v tomto směru má divoký pomeranč své účinky, jelikož pomáhá na odvodnění a vyplavení nadbytečných tekutin z těla.
Podpora zažívání a trávení: Už ve staré čínské medicíně se využívaly plody pomerančovníku hořkého jako zažívací tonikum. Díky svým účinným látkám pomáhá na nevolnosti, nadýmání, nepříjemné pocity v žaludku a jako celkové žaludeční tonikum.
Podpora obranyschopnosti: Látky obsažené v divokém pomeranči mají prospěšné a podpůrné účinky i na zlepšení obranyschopnosti těla. Jednak pomáhají na zvýšení imunity, ale zároveň mají preventivní účinky vůči nachlazení nebo chřipce.
Zlepšení výkonu: Divoký pomeranč víte využít i na podporu fyzického i psychického výkonu organismu. Pomáhá na lepší snášení stresu, zmírňuje fyzické a mentální vyčerpání a díky přeměně tuku na energii pomáhá i na zvýšení fyzické výkonnosti.
Nejdůležitější obsažené účinné látky
Pozitivní účinky divokého pomeranče na hubnutí, ale i jeho působení celkově na trávení, zažívání a výkonnost, jsou dány obsahovými látkami v jeho plodech. Tyto složky nejsou sice samy o sobě výjimečně, ale společně mají významný efekt.
V divokém pomeranči najdete více účinných látek, toto jsou nejvýznamnější:
- alkaloid synefrin působící na zažívání, který patří mezi významné termogenní složky zlepšující spalování tuků a jejich odbourávání
- vitamín C, který má antioxidační, antibakteriální a protivirové účinky, díky čemuž divoký pomeranč zlepšuje obranyschopnost organismu
- monoterpeny, což jsou přírodní látky s výrazným stimulačním a energizujícím účinkem na tělo, výsledkem jejich působení je i celkové zvýšení vitality
Užívání, nedostatek a předávkování divokým pomerančem
Vzhledem k tomu, že Citrus aurantium je běžný strom poskytující ovoce, nedostatek konzumace divokých pomerančů nemá žádný negativní vliv na organismus. Při běžné konzumaci ovoce nebo čaje z divokého pomeranče, nehrozí žádné problémy.
Menší problémy se ale mohou objevit v případě předávkování, zvláště pokud jde o čaj:
- maximální dávkou pro přípravu čaje jsou 2 až 3 lžičky suroviny
- čaj lze konzumovat každý den, po 3 týdnech si třeba dát 1 týden pauzu
- v případě předávkování se objevují trávicí problémy a průjmy
- v některých případech může dojít i k nechutenství k jídlu
Nejčastější a nejdůležitější otázky
V souvislosti s divokým pomerančem je důležité znát nejen jeho vlastnosti, ale především i praktické dosahy při využívání těchto účinků. Platí to tak v případě konzumace syrových plodů, jakož i při užívání přípravků s jejich obsahem.
Toto jsou nejdůležitější otázky, na které je třeba znát odpovědi:
Je možné díky pití čaje z divokého pomeranče zhubnout?
Přestože je divoký pomeranč stále více využíván k přípravě čajů, sám o sobě okamžité výsledky na hubnutí nepřinese. Právě proto jsou lepší specializované přípravky, jako je i eSlim, které kombinují více účinných látek a využívají jejich synergické působení.
Může konzumace divokého pomeranče způsobit nežádoucí účinky?
Citrus aurantium je v případě dodržování dávkování bez negativních vlivů na lidské tělo, ale lidé s některými specifickými problémy by si měli dávat větší pozor. Jde například o problémy s vyšším krevním tlakem nebo zvýšeným srdečním tepem.
Kdo může nejvíce vytěžit z účinků z Citrus aurantium?
Pozitivní účinky na trávení či hubnutí umí využít prakticky každý člověk, snad s výjimkou dětí a těhotných žen, u kterých se konzumace divokého pomeranče nedoporučuje. Účinky na zvýšení fyzického výkonu zas mohou speciální využít sportovci.
Je divoký pomeranč s obsahem synefrinu bezpečný k užívání?
Látka synefrin je chemicky podobná efedrinu, která byla v minulosti rozšířená pro sportovce a kulturisty, ale měla negativní účinky na centrální nervový systém. V případě synefrinu se při běžném dávkování ničeho podobného obávat netřeba.
Úřadem veřejného
zdravotnictví
vrácení peněz za
neotevřená balení
v Evropě
(Slovenská republika)
doručení
balíku
při doručení
přes Zásilkovnu
produkt v nejvyšší
kvalitě