• eSlim® - oficiální prodejce pro Českou republiku
logo eJoy®

Co je spalování tuků, jak na rychlé spalování na břiše a jaké jsou TOP cviky?

Cvičení na břicho

Zdieľajte:

Nejlepším způsobem, jak jej zrychlit a podpořit, je zásadně vyrovnat příjem a výdej energie. Organismus má schopnost hospodařit s přijatou energií, tedy ji ukládat nebo spalovat. Ukládání je samozřejmě přirozené a to dokonce i při udržované a štíhlé linii. Důležité je spalovat tuky efektivně a maximalizovat jejich účinky v organismu.

Co jsou tuky a jaký mají význam pro organismus

Tuky pro lidský organismus nepostradatelnou a velmi důležitou součástí. Často se říká, že konzumace tuků zvyšuje riziko tloustnutí, cholesterolu v krvi a způsobuje mnoho zdravotních komplikací. V současné době už ale víme, že nejde o všechny tuky.

Podle typu chemických vazeb se tuky dělí primárně na nasycené a nenasycené. Pro lidský organismus představují největší a nejdlouhodobější energetickou zásobu.

Nezdravé tuky, jako jsou trans nebo nasycené tuky, jsou příčinou těch zdravotních komplikací, za které jsou všechny tuky obviňovány. Jde zejména o přibírání, ucpání tepen a zhoršení stavu trávicí soustavy. Zdravé tuky jsou ty nenasycené, jako jsou například známé omega-3. Ty naopak mají schopnost kontrolovat hmotnost a dají tělu energii.

Tuky jsou zároveň základní složkou struktury buněk, chrání tělo před ztrátou tepla a vnitřní orgány před mechanickým poškozením. Jsou nejdůležitější energetickou zásobou organismu a podílejí se na tvorbě některých hormonů a enzymů.

Představují dvojnásobnou sílu energie oproti tomu, co mají bílkoviny a sacharidy. Takový druh energie se v těle extrémně rychle uvolňuje, ale také ukládá. Abyste dokázali tuky rychle spalovat, musíte do vašeho jídelníčku zahrnout zejména ty zdravé. Tímto způsobem dodáte tělu potřebné živiny, zvýšíte energii a podpoříte také zdravé hubnutí.

eSlim® na hubnutí

Vyzkoušejte unikátní produkt s čistě přírodním složením eSlim®, který je určen ženám ale i mužům

Získejte vysněnou postavu a zlepšete své zdraví přírodní cestou již dnes

Chci vyzkoušet eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladem, odesíláme do 24 hodin
🔥 TIP č.2: dodání zdarma Zásilkovna

Spalování a ukládání tuků. Jak tento proces probíhá?

Spalování tuků znamená v praxi ztrátu přebytečných kilo. Z biologického hlediska jde o ztrátu tukové tkáně, která je uložena pod kůží a mezi orgány.

Tento proces může nastat, pokud je organismus podvyživený, v případě vážnější nemoci nebo v případě cílené a vědomé změny v životním stylu a stravovacích návycích. Měli byste totiž vědět, že tělo běžně nejprve spálí cukry a až potom jde na tuky.

Co se týče ukládání tuků, to probíhá následovně:

 • přebytečný tuk se často ukládá v horní části těla, jako jsou ruce, obličej, ramena a krk a vzniká hlavně nedostatkem pohybu právě v těchto částech
 • dalším velmi častým místem ukládání tuku je oblast břicha, k tomu přispívá i nadměrný příjem sacharidů a absence pravidelné aktivity.
 • tuk ukládající se v oblasti hýždí a boků je častější u žen, než u mužů, způsobují ho zejména málo pohybu, sedavá práce a nezdravé stravování
 • výrazně nahromadění tuku v oblasti nohou a stehen postihuje zejména těhotné ženy, ale může se objevit iu lidí, kteří často sedí nebo se málo hýbou

Ukládání tuků spočívá především v energetickém příjmu kalorií. Pokud jich přijmete více, než vydáte, tělo si je uloží do tukových zásob. Zmíněná místa ukládání přebytečného tuku jsou obecná, u každého je to proto individuální. Na druhou stranu, při spalování tuků platí fakt, že musí být komplexní, nemůže být cílené podle místa.

Které faktory zpomalují a zhoršují spalování

Negativních faktorů ovlivňujících spalování tuků je mnoho. K těm nejčastějším patří špatná životospráva a životní styl, avšak ovlivňují i ty, které se na první pohled zdají nevinně. Všechno je to o činnosti metabolismu, na což ovlivňují živiny i pohyb.

Mezi faktory zpomalující spalování tuků patří:

Příjem nekvalitních potravin: Konzumace nekvalitních potravin, jako jsou jídla z rychlého občerstvení, polotovary nebo sladkosti, přispívá k podvýživě důležitých látek ak zvyšování hmotnosti. V těle se tak začnou ukládat nadbytečné kalorie ze špatných tuků a současně tělo nemá dostatek vitamínů, minerálů a zdravých tuků.

Málo vápníku a mnoho kofeinu: Vápník má v organizmu důležité funkce, protože kromě normálního spalování tuků podporuje i jiné biologické činnosti. Má schopnost znásobit efektivitu spalování, přičemž spouští využití tuků buňkami. Pokud k tomu přijímáte příliš mnoho kofeinu, ten vápník odbourává a tak přispívá ik ukládání tuků.

Zanedbání pitného režimu: Voda tvoří velké procento našeho těla a její pravidelný příjem je pro tělo velmi důležitý. Měli byste mu věnovat specifickou pozornost, protože vyplavuje tuky z těla a když jste žíznivý nebo dehydratovaný, vyvolává to nadměrný hlad. Nedostatek vody také zhoršuje činnost trávicí soustavy a zpomaluje metabolismus.

Nadměrný stres: Stresové situace mají z dlouhodobého hlediska negativní vliv na více činností v organismu. Při nadměrném stresu je běžné, že ovlivňuje trávení i metabolismus a narušuje přirozenou hormonální regulaci. Ta spočívá iv nerovnováze hormonů zodpovědných za hlad a nasycení, takže výsledkem je přejídání se.

Nepravidelná strava: Nejen jídelníček, ale i způsob stravování má vliv na spalování energie přijaté z potravin a na ukládání tuků. Pravidelné stravování je pro normální fungování metabolismu nezbytné a přispívá také k přirozenému biorytmu. Jezte proto častěji a v menších porcích, podpoříte tak i zpracování potravy.

Nedostatek pohybu: Sedavá práce, nedostatek času, málo možností ve městě, důvod pro nedostatek přirozeného pohybu se najde asi vždy. Málo fyzické aktivity však znamená i zpomalení metabolismu a nedostatečné spálení přijaté energie. Výsledek? Ukládání všech zásob v podobě tukových tkání a jejich pomalé spalování.

Jak pro efektivní a rychlé spalování? Cviky, čaje, potraviny i sport

Spalování tuků je proces, který je závislý na komplexu více faktorů. Ať už jde o aktivitu organismu, poměr přijaté a vydané energie, složení přijatých živin nebo i účinky některých specifických látek, nejde o izolované faktory.

Nejúčinnější způsoby a rady pro spalování tuků jsou:

Zdravý a vyvážený jídelníček: Zdravý jídelníček je pro spalování tuků základ. Měl by obsahovat vyváženou směs sacharidů, zdravých tuků, bílkovin a vlákniny. Dopřejte si více kvalitních proteinů a naopak snižte příjem rychlých sacharidů. Zaměřte se na ovoce, zeleninu, luštěniny, libové maso, ryby, ořechy a zdravé semínka.

Pravidelné stravování: Tak jako výběr jídel, důležité je i načasování stravování. Aby metabolismus fungoval tak, jak má, potřebná je pravidelnost. Proto se pokuste jíst každý den ve stejnou dobu a alespoň 3 krát do dne, ideálně více a v menším objemu. Také dávejte pozor na spíše pomalé pojídání, protože rychlé nasycení žaludku více škodí.

Příjem vitamínů a minerálů: Vitamíny jsou důležité pro správné funkce biologických činností v těle. Nacházejí v potravinách, zejména jako jsou zelenina, ovoce a ořechy. Pro hubnutí jsou prospěšné zejména vitamíny C, D a E, které podporují látkovou výměnu, ale důležité jsou i ostatní. Z minerálů zase vápník, hořčík a také zinek.

Omezení stresu: Stres je největším spouštěčem přibírání, zpomalení metabolismu a také zvýšeného příjmu energie a jejího ukládání v podobě tuků. Vyvolává emoční přejídání, špatné stravovací návyky, zapomínání na stravu a to spouští problémy se spalováním. Chcete-li se tomuto vyhnout, stres minimalizujte a více přes den relaxujte.

Fyzická aktivita: Pravidelné navštěvování posilovny není úplně pro každého, ale není to nezbytné, protože spalovat tuky lze i jinak. Nejlepší je pravidelný přirozený pohyb spojený s intenzivním a silovým kardio tréninkem, který pomáhá na spalování nejvíce. Zkusit můžete také plavání či sprinty a to alespoň 3 krát týdně.

Zdravý pitný režim: Aby spalování tuků a zejména metabolismus v těle probíhaly správně, musíte se naučit zdravě pít. Voda má schopnost zvýšit energetický výdej až o 30% a pomáhá i na trávení. Nečekejte, až budete žízeň, pijte čistou vodu pravidelně, ideálně 1 až 2 dcl každou hodinu. K tomu přidejte bylinné čaje, zejména zelený.

Kvalitní spánek: Při spalování tuků jde nejen o to, co jíte a jako přebytečnou energii spálíte. Zapomínat není třeba ani na spánek, který je v tomto směru důležitý. Pokud je spánek nekvalitní či nepravidelný, zdlouhodobého hlediska to ovlivňuje metabolismus a jeho zpomalení. Pomáhá také ke snížení únavy pro cvičení a snížení stresu.

Doplňky výživy: Jednou z nejlepších podpůrných metod, jak zhubnout rychleji a efektivně spálit nadbytečný tuk, je i podpora ve formě doplňků výživy. Založeny jsou na kombinaci přírodních spalovačů v podobě extraktů a výtažků rostlin v kombinaci s dalšími přirozenými látkami, které podporují metabolismus i hubnutí.

Nejčastější dotazy o spalování tuků a jejich vlivu na hubnutí

Spálit tuk vám pomůže především rovnováha mezi tím, kolik energie přijmete a tím, kolik vydáte. Pokud se budete držet určitých pravidel, váš metabolismus na to bude reagovat. Současně je dobré znát odpovědi na ty nejdůležitější otázky.

Zde jsou dotazy, které se řeší o spalování tuků nejvíce:

Jak efektivně a zdravě spalovat tuk v praxi?

Pokud chcete efektivně spalovat tuk, musíte mít pod kontrolou svůj kalorický příjem. Nedá se to počítat přesně na kalorii, proto to ani nedělejte. Jde hlavně o to, abyste věděli kolik kalorií jste přijali a zároveň je uměli i vydat. Nejlepší je postupně začít s kalorickým deficitem, tedy jíst méně, než spotřebujete a následně to dlouhodobě vyrovnat.

Jaký má souvislost genetika se spalováním tuků?

Genetika neovlivňuje to, jaké množství tuku máte, i když by bylo snadné ji za to obvinit. Nikdo se nenarodí vysloveně s nadváhou a pokud nemáte problémy se štítnou žlázou nebo jinou trávicí poruchu, genetika je v tom nevinně. Může však ovlivňovat to, kam se tuk ukládá, ale jeho spalování neboli spotřebování je už jen a jen na vás.

Kam zmizí spálený tuk, když jej tělo využije?

Při procesu spalování tuku se poslední kroky jeho využití dějí v mitochondriích, přičemž tuk se rozpadá a mění se na vodu a oxid uhličitý. Velké množství spáleného tuku se tedy ztrácí ve vzduchu. Jeho zbytek se vylučuje ve formě močení, pocení nebo slz. K tomu, aby se z těla tuk dostal a neukládal, je důležitý dostatečný výdej energie.

Které faktory negativně ovlivňují spalování?

K největším faktorům, které negativně ovlivňují činnosti metabolismu, tedy i spalování, patří především špatné stravovací návyky, nedostatek fyzického pohybu, nekvalitní spánek, nadměrný stres a nepravidelný pitný režim. Špatně na něj ovlivňuje i častá konzumace alkoholu a kouření cigaret, tedy vlivy životosprávy a životního stylu.

Jsou syntetické spalovače tuků lepší než přírodní?

Ze zkušeností lidí jasně vyplývá, že spalovače tuků, které jsou synteticky vyrobeny, nejsou účinné dlouhodobě tak, jako 100% přírodní produkty. Častou nevýhodou spalovačů bývají vedlejší negativní účinky, což u přírodních přípravků nehrozí. Navíc po skončení jejich dávkování často nastává tzv. jojo efekt, neboli návrat původního stavu.

Jak fungují přírodní doplňky a jaké mají účinky v praxi

Většina lidí si často řekne, že by bylo vhodné shodit pár kilo, avšak jen málokdo z nich si uvědomí, kolik námahy to stojí. Velmi dobrým pomocníkem při hubnutí a obzvláště při spalování tuků umí být doplňky založeny na extraktech bylin.

Jejich účinky jsou komplexní a díky složení přirozené:

 • mix přírodních látek přispívá k stimulaci celého metabolismu, čímž pozitivně ovlivňuje a urychluje spalování již uložených tuků
 • bylinné extrakty mají také schopnost snížit nadměrnou chuť k jídlu, přičemž současně zabraňují zbytečnému přejídání a snižují chuť na sladké
 • díky vysokému množství prospěšných antioxidantů podporují soustředění, zlepšují spánek, odbourávají stres a dodávají tělu energii
 • působení na trávení je přirozené i díky obsahu dodatečných minerálů či vitamínů, některé složky podporují také celkové zdraví těla

Na trhu existuje mnoho produktů, avšak bez vašeho samotného úsilí vám nemusí přinést vždy požadovaný účinek. Přírodní produkty je důležité užívat pravidelně a dlouhodobě a brát je jako součást celkové změny životosprávy. Zkušenosti ukazují, že pokud se k jejich užívání přidají pozitivní změny v pohybu a jídelníčku, výsledky se dostaví.

eSlim® na hubnutí

Vyzkoušejte unikátní produkt s čistě přírodním složením eSlim®, který je určen ženám ale i mužům

Získejte vysněnou postavu a zlepšete své zdraví přírodní cestou již dnes

Chci vyzkoušet eSlim®

🚀 TIP č.1: vždy skladem, odesíláme do 24 hodin
🔥 TIP č.2: dodání zdarma Zásilkovna

eSlim® speciálně pro hubnutí a pro lepší spalování tuků

Chcete-li spalovat tuky ještě efektivněji, pomoci vám v tom může přírodní produkt značky eSlim®, který je dostupný bez receptu či vyšetření u lékaře.

Má jedinečné složení, které je o kombinaci bylinných extraktů, vitamínů a přírodních spalovačů tuků. Nacházejí se zde pro tělo bezpečné složky jako jsou Guarana, Zelený čaj, Divoký pomeranč, Chilli, Kofein, acetyl l-karnitin nebo vitamin C.

Na organismus a redukci hmotnosti účinkuje takto:

 • výrazně ovlivňuje spalování nezdravých tuků v organismu
 • zdravě podporuje celkové metabolické činnosti a metabolismus
 • jedinečné složení intenzivně pomáhá k redukci hmotnosti
 • látky obsahující eSlim® pomáhají spalovat nezdravé tuky
 • během fyzických aktivit nebo cvičení vám dodá energii

Přírodní doplněk značky eSlim® také pomáhá na zdraví pokožky, vlasů a nehtů. Kromě toho pomáhá na zlepšení spánku, zvládání stresu a také na celkovou duševní pohodu. Jelikož je řeč o 100% přírodních látkách, nemusíte mít strach z žádných vedlejších negativních účinků, nemá ani žádné vážné kontraindikace.

Značka eSlim® je na trhu od roku 2018 a za celou tuto dobu podporuje pohodlný způsob nákupu na oficiálním webu. Na výběr je několik balení a jelikož přípravek lze užívat i dlouhodobě, volbou většího balení dosáhnete nejlepších výsledků.

Zkušenosti, jak podpořit spalování tuků doma

Možností, jak podpořit spalování tuků, je mnoho, ale jen některé z nich jsou účinné. Základem je podporovat jejich spalování dlouhodobě, pravidelně a komplexně.

Výhodou je, že spalování tuků je přirozenou součástí každého organizmu. Jde ale o individuální proces u někoho je pomalejší, u někoho naopak rychlejší. Individuální je i to, kde se právě u vás budou tuky ukládat. Jelikož právě proti jejich ukládání byste měli působit v první řadě, zaměřte se na jídelníček a pravidelné stravování.

Pokud se dostanete do fáze, že dokážete svoji stravu kontrolovat, je nejlepší volbou přidat pravidelný pohyb. Přijaté kalorie i ze zdravé potravy je totiž nejlepší spálit. Máte-li sedavou práci, bez sportovní aktivity či fyzické zátěže to nepůjde.

Zde je důležité nejen začít, ale vytrvat a dávat si pozor na pravidelnost. Pokud nemůžete sportovat a cvičit venku, zkuste plavání, crossfit nebo HIIT trénink doma či ve fitku. K tomu přidejte co nejvíce přirozené chůze, klidně i po schodech. K doplnění fyzické aktivity je dobré podpořit metabolismus i další cestou.

Tou jsou podpůrné přípravky ve formě doplňků, například jako je značka eSlim®. Ta obsahuje přírodní spalovače tuků a působí i proti přejídání nebo únavě. Zkušenost mužů i žen ukazuje, že dlouhodobý efekt na hmotnost je opravdu patrný!


Komentáre

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Certifikované

Úřadem veřejného
zdravotnictví

Garance

vrácení peněz za
neotevřená balení

Vyrobené

v Evropě
(Slovenská republika)

Diskrétní

doručení
balíku

Doprava zdarma

při doručení
přes Zásilkovnu

100% přírodní

produkt v nejvyšší
kvalitě